Co jeść, by nie dać się jesiennej chandrze?

0
2362
co jeść na chandrę
Warto zauważyć, że jednym z głównych błędów osób, które nie radzą sobie z jesienną chandrą, jest podjadanie | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Zbliżająca się wielkimi krokami jesień sprawia, że coraz więcej osób popada w stan melancholii. Dni, które stają się coraz krótsze, ciągle zmieniająca się pogoda oraz spadek temperatury sprawia, że ludzie rzadziej się uśmiechają. Często naprawdę trudno jest z tym walczyć. Warto zastosować sposób, który nie tylko zapełni żołądek, ale również sprawi, że jesień stanie się jedną z najlepszych pór roku.

Omijaj zbędne kalorie

Warto zauważyć, że jednym z głównych błędów osób, które nie radzą sobie z jesienną chandrą, jest podjadanie. Najczęściej ludzie sięgają po słodycze. Choć przez chwilę dzięki nim można otrzymać upragniony efekt. Jednak wystarczy zaledwie parę dni ciągłego spożywania cukru w postaci na przykład batonów lub ciastek, by widoczne były niekorzystne skutki. Zauważalne mogą być nie tylko dodatkowe kilogramy, ale również poszarzała skóra, która będzie pozbawiona sprężystości. Warto również wspomnieć o tym, że cukier jest częstą przyczyną próchnicy. Właśnie dlatego lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze zdrowego menu, jakie można znaleźć na http://apeteat.pl/oferta_catering_dietetyczny_warszawa/.

Zdrowa dieta, która przywoła uśmiech na twarzy

Warto zwrócić uwagę na to, że istnieją zdrowe produkty, które będą miały o wiele lepsze działanie, niż słodycze. Należałoby przede wszystkim zjeść owoce. Oczywiście ważne jest to, by nie przesadzać z ich ilością. Jednak w ten sposób można naładować się zdrową energią. Dla urozmaicenia warto jednego dnia zrobić smoothie, innego koktajl, a kolejnego sałatkę owocową. Dzięki temu codziennie można spożywać inne owoce, ale też nie popadnie się w monotonnie, która jeszcze bardziej pogłębiłaby jesienną chandrę. Warto również zwrócić uwagę na to, by stosowane produkty były kolorowe. Choć może się wydawać, że taki detal nie ma znaczenia, to jesienią naprawdę sprawi radość i wywoła szeroki uśmiech, nawet kolejnego deszczowego dnia.

Co jeść, by czuć się lepiej?

Należałoby przede wszystkim zadbać o to, by w spożywanej diecie była odpowiednia ilość kwasu foliowego oraz kwasu tłuszczowego omega-3. Szczególnie ten drugi niweluje zmęczenie, ale też wpływa pozytywnie na zwiększenie odporności. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia przeziębienia lub choroby, co dodatkowo wpłynęłoby na jesienną chandrę. Zatem warto zjadać na przykład kapustę, sałatę i ogórki. Poza tym również wątróbka, buraczki oraz chleb razowy przyczynią się do poprawy nastroju.

Produkty, które pogarszają nastrój

Trzeba zwrócić uwagę na to, że choć wiele produktów spożywczych może wpłynąć na poprawę nastroju, to istnieją również takie, które go pogarszają. Dlatego przede wszystkim należy kontrolować spożycie nasyconych kwasów tłuszczowych zamiast węglowodanów. Zatem najlepszym rozwiązaniem będzie unikanie większej ilości między innymi wołowiny i wieprzowiny, a także produktów mlecznych z dużą zawartością tłuszczu. Jak już wcześniej zostało wspomniane, również zbyt duża ilość słodyczy wpłynie negatywnie na nastrój oraz ogólną kondycję zdrowotną organizmu.


Materiał partnera zewnętrznego