Aranżacja mieszkania – jaki styl wybrać?

0
1268
aranżacja wnętrz
Przed zakupem konkretnych produktów warto zastanowić się, jaki styl wnętrzarski najbardziej nam odpowiada | fot.: Fotolia

Urządzanie mieszkania w dzisiejszych czasach to prawdziwa przyjemność, mamy w końcu do dyspozycji ciekawe meble i dodatki, które często dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Jednak przed zakupem konkretnych produktów warto zastanowić się, jaki styl wnętrzarski najbardziej nam odpowiada. Przedstawiamy trzy najpopularniejsze trendy ostatnich lat.

Styl skandynawski

Kraje północnej Europy już od dawna kreują trendy wnętrzarskie, które można wykorzystać we własnym domu. Styl skandynawski wyróżnia się prostotą i dużą dawką przytulności, znajdziemy w nim spokojne kolory i naturalne materiały. Meble przeważnie wykonane są z sosny, drewna, z którego słynie cała Skandynawia. Są to przeważnie proste konstrukcje, które nieco przypominają klasyczne meble z PRLu. Ściany w stylu skandynawskim powinny być jasne, najlepiej popielate lub beżowe, sprawdzą się też niektóre odcienie pasteli, podobnie będzie w przypadku sof i kanap. Takie jasne tło można nieco ożywić, wykorzystując dodatki marki Dutchbone w kontrastujących kolorach,np. bordowe poduszki i obrazy, lub tez duża ilość zielonych kwiatów doniczkowych.

Styl eklektyczny

Trend ten nie jest niczym nowym, znany był już przed wieloma dekadami, w czasach artystycznej bohemy. W eklektyzmie chodzi przede wszystkim o łączenie ze sobą różnych, często kontrastujących stylów, np. retro oraz nowoczesnego. Wbrew pozorom zadanie to nie jest łatwe, jednak z wykorzystaniem ciekawych mebli i dodatków Marki Dutchbone będzie to o wiele prostsze! Specjalizuje się ona w eleganckich meblach, wykonanych z szlachetnych materiałów, które przywodzą na myśl dawne czasy. Takie produkty można wykorzystać w eklektycznym salonie, łącząc je z nowoczesnymi dodatkami, np. w postaci miedzianych lamp czy modernistycznych kwietników.

Styl loftowy

Jest to niezwykle interesujący trend, który sprawdzi się nie tylko w postindustrialnym mieszkaniu. W stylu loft powinny królować surowe, proste meble i dodatki, wykonane z różnego rodzaju metali, szkła oraz surowego drewna. W salonie możemy zamontować ścianę ze sztucznej cegły, która doskonale wpisuje się w trend loftowy. W przypadku kompletu wypoczynkowego warto postawić na proste meble Dutchbone, wykonane z metalowych lub drewnianych stelaży i pokryte monochromatycznymi materiałami. Jeśli chodzi o meble do przechowywania, to doskonałym wyborem będzie lite drewno, najlepiej w połączeniu ze szkłem oraz metalem. Poza tym pamiętajmy też o dodatkach, mogą to być surowe lampy z samą żarówką, bez klosza, czy też oświetlenie ozdabiane miedzianymi motywami.


Materiał partnera zewnętrznego