Łóżko kontynentalne do pokoju dziecięcego. Jak wybrać?

0
245
łóżko w pokoju nastolatka
Modne modele łóżek kontynentalnych dodatkowo znakomicie prezentują się w sypialniach nastolatków | fot.: materiał partnera

Aranżacja pokoju dziecięcego powinna uwzględniać nie tylko stylowe akcesoria i meble dziecięce, ale i wygodne łóżko, które posłuży przez lata. Jego wybór jest ważny zarówno ze względu na estetykę wnętrza, jak i komfort łóżka. Dobrym wyborem jest łóżko jednoosobowe kontynentalne. Dzięki niemu dziecko może wyspać się i zregenerować w nocy. Dowiedz się więcej o zaletach łóżek kontynentalnych dla dzieci.

  1. Stylowe łóżka jednoosobowe dla dzieci
  2. Łóżko tapicerowane dla dziecka – czy warto je wybrać?
  3. Komfortowe łóżko dla małych i starszych dzieci

Łóżka pojedyncze dla dzieci mają różne formy, rozmiary i wzory, jednak jednym z najlepszych wyborów jest łóżko kontynentalne. Łóżka drewniane bądź rozkładane kanapy nie wszędzie się sprawdzają, lecz łóżko z miękkim zagłówkiem i obiciem sprawia, że dzieci w każdym wieku chętnie zasypiają w swoim pokoju. Kontynentalne meble cieszą się bowiem dużym zainteresowaniem nie tylko w przypadku sypialni dla dorosłych, salonów lub gabinetów. Równie często wykorzystuje się je w przypadku aranżacji tworzonych z myślą o dzieciach. Dowiedz się więcej o zaletach modeli łóżek kontynentalnych do pokojów dziecięcych.

Stylowe łóżka jednoosobowe dla dzieci

Łóżko pojedyncze dla dzieci może być wykonane z wielu materiałów, jednak w ostatnich latach zainteresowaniem cieszą się łóżka kontynentalne. Modele tego typu są stylowe i modne. Mają obicie wykonane najczęściej z miękkiego materiału, który jest niezwykle przyjemny w dotyku oraz duży zagłówek. Rozmiar łóżka w takim stylu można dostosować do wzrostu i potrzeb dziecka. Może to być zarówno mniejszy mebel, jak i w standardowym rozmiarze 90×200 cm. Większy mebel to doskonałe rozwiązanie dla dzieci w wieku szkolnym, gdyż posłuży przez dłuższy czas. Ponadto jest to świetny wybór, gdy dziecko lubi zasypiać wtulone w rodzica lub gdy rodzic wieczorem czyta kilkulatkom przed snem, leżąc obok nich na łóżku.

Łóżko tapicerowane dla dziecka – czy warto je wybrać?

Tapicerowane łóżka jednoosobowe są przyjemne w dotyku, dlatego dzieci chętnie z nich korzystają. Rodzice obawiają się jednak, że tapicerka będzie mało praktyczna. W przypadku młodszych dzieci łóżko warto początkowo przykryć kocem, by ograniczyć konieczność częstego prania tapicerki. W przeciwnym razie często będą pojawiać się na niej plamy, których spieranie może być nieco problematyczne. Starsze dzieci nie brudzą materiału tak szybko, dlatego łóżko z tapicerką łatwiej utrzymać w czystości. Modne modele łóżek kontynentalnych dodatkowo znakomicie prezentują się w sypialniach nastolatków.

Łóżko z tapicerką na wysokiej skrzyni dobrze sprawdza się do małych sypialni. Dzięki niemu można wykorzystać każdy wolny centymetr mniejszych pomieszczeń, gdyż w pojemnej skrzyni pod materacem można schować pościel, dodatkowe koce, rzadziej używane zabawki, plecaki, a także wiele innych przedmiotów. Pojemnik można otwierać  je, zarówno unosząc stelaż z materacem na bok, jak i do góry.

Komfortowe łóżko dla małych i starszych dzieci

Łóżko kontynentalne to świetne rozwiązanie dla młodszych i starszych dzieci. Wybierając odpowiedni rodzaj materaca, takie łóżko odpowie na potrzeby rosnącego dziecka i zapewni mu komfortowe warunki do odpoczynku w każdym wieku. Dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym odpowiednie są łóżka z materacami miękkimi i średnio twardymi, natomiast nastolatkowie o masie ciała podobnej jak osoby dorosłej mogą korzystać z łóżek wyposażonych w materac średni lub twardy. Dzięki możliwości wymiany materaca na inny model jedno łóżko posłuży dłużej i zapewni dziecku optymalne podparcie dla kręgosłupa.

Materiał partnera zewnętrznego