Walizki kabinowe- na co zwrócić uwagę przy wyborze?

0
223
walizki kabinowe
Walizka kabinowa to walizka podręczna, spełniająca wymogi linii lotniczych jako bagaż podręczny | fot.: materiał partnera

Każdy, kto choć raz wybierał się w podróż, z pewnością zastanawiał się nad wyborem walizki. Musi być przecież wygodna, pojemna, ale jednocześnie funkcjonalna i poręczna, nie wspominając już o estetyce. Jakie wymogi musi spełniać walizka, aby być bagażem podręcznym? Czym cechuje się walizka kabinowa i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Na te pytania odpowiadamy poniżej. 

 Kabinowa walizka- czym się cechuje?

Walizka kabinowa to walizka podręczna, spełniająca wymogi linii lotniczych jako bagaż podręczny. Można ją zabrać ze sobą na pokład samolotu i umieści pod siedzeniem bądź w schowku nad głowami pasażerów. Cechuje się niewielkimi wymiarami, ale także lekkością i mobilnością. Odpowiedni wybór walizki kabinowej ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia dodatkowych opłat za bagaż, które w zależności od linii lotniczych mogą wynosić nawet kilkanaście euro. Walizki kabinowe sprawdzą się w przypadku podróżujących w różnych celach. Rodziny z pewnością będą potrzebować modeli z większą ilością przestrzeni do przechowywania różnych przedmiotów. Osoby podróżujące w celach służbowych będą potrzebować dodatkowych przegródek na laptopa czy dokumenty. Osoby, które podróżują w pojedynkę zdecydowanie zadowolą się lekką, mobilną walizką, która będzie spełniać wymogi linii lotniczej, a jednocześnie będzie wygodna i komfortowa podczas przemieszczania się. Wybór odpowiedniej walizki może więc być wyzwaniem. 

O czym warto pamiętać, wybierając walizki podróżne?

Przy wyborze walizek podróżnych, a w szczególności walizki kabinowej, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim, duże znaczenie ma jakość materiału. Warto wybierać takie walizki, które tworzone są z materiałów trwałych i odpornych na zniszczenia, uderzenia czy promieniowanie UV. Doskonale sprawdzają się walizki z ABS+, które zniosą wszelkie niekorzystne czynniki i zachowają swoją funkcjonalność przez wiele lat. Dobrym wyborem są też walizki z polipropylenu i poliwęglanu. Cechują się one jeszcze wyższą odpornością na wszelkie uszkodzenia, ale także lekkością. Nieco tańszym, a również skutecznym rozwiązaniem są walizki miękkie z codury. Są odporne na uszkodzenia i ścieranie, a jednocześnie nie nadwyrężają zbytnio budżetu. Przy wyborze walizki warto zwrócić uwagę na dodatkowe aspekty, a więc teleskopowe uchwyty do przenoszenia bagażu czy zamki zatwierdzone przez TSA. Dużym ułatwieniem są także kółka typu spinner. Walizki małe nierzadko mają dodatkowe przegrody, które pozwalają na łatwiejsze organizowanie przedmiotów. 

Bagaż podręczny- jakie wymogi musi spełniać?

Walizka kabinowa musi spełniać wymogi danej linii lotniczej. Dotyczy to przede wszystkim ej wymiarów, które mogą się różnić w zależności od danej linii. Dla przykładu, LOT wymaga, by darmowy bagaż podręczny mieścił się w wymiarach 55 x 40 x 23 cm, podczas gdy Ryanair dopuszcza wymiary 40 x 20 x 25cm. Dopasowanie się do tych wymiarów jest ważne, bo jeśli walizka będzie choć trochę większa, konieczne będzie uiszczenie dodatkowej opłaty rzędu kilku lub nawet kilkunastu euro, w zależności od konkretnej linii lotniczej. 

Mini walizka podróżna pozwala na zabranie ze sobą na pokład wszystkiego, co może być potrzebne podczas lotu. Co ważne, małe walizki podróżne, które spełniają określone wymogi dotyczące rozmiarów, możemy wnieść na pokład bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. Bagaż kabinowy powinien być przede wszystkim dobrze przemyślany, aby do niewielkiej przestrzeni, jaką jest mała walizka kabinowa zmieścić wszystko to, co rzeczywiście może się przydać. 

Materiał partnera zewnętrznego