Używane auta, które cieszą się największą popularnością

0
710
Skoda Fabia Monte Carlo edition
Skoda Fabia charakteryzuje się dynamiczną linią, ostrymi rysami oraz przytłoczeniami, które dodają samochodowi wyrazu | fot.: stock.adobe.com

Patrząc na drogi można śmiało wywnioskować, które modele samochodów cieszą się największą popularnością. Warto wiedzieć, że statystycznie najczęście wybierane są auta używane do 6 lat. Oprócz roku produkcji kolejnym kryterium decydującym o wyborze samochodu jest ego cena oraz oczywiście stan. Co więcej, istnieją pewne modele, które kupowane są częściej niż inne. Większość z nich to typowe miejskie samochody średniej klasy, które są określane jako rodzinne, co wiąże się z ich dużą pojemnością. Tego rodzaju pojazdy są doceniane za swoją funkcjonalność, praktyczność, uniwersalność, a także za korzystną cenę. Kierowcy zwracają uwagę także na rodzaj silnika – znacznie częściej wybierane są pojazdy z silnikiem benzynowym – i na pojemność bagażnika. Znaczenie ma dla nich także niska paliwożerność i bezawaryjność pojazdu. 

Jednym z pojazdów używanych, który jest wybierany bardzo często jest Skoda Fabia. Jest to samochód osobowy należący do klasy średniej samochodów miejskich i jest ono produkowane od 1999 roku. Opisywany samochód jest kompaktowy, ale pojemny, dzięki czemu jest doceniany przez osoby często podróżujące. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny Skoda Fabia charakteryzuje się dynamiczną linią, ostrymi rysami oraz przytłoczeniami, które dodają samochodowi wyrazu.

Skoda Octavia
Skoda Octavia | fot.: stock.adobe.com

Innym modelem cieszącym się sporym zainteresowaniem wśród osób poszukujących samochodu używanego jest Skoda Octavia. Pojazd ma szereg zalet, w tym między innymi wyjątkowo przestronne wnętrze zapewniające wygodę, komfort oraz dużą funkcjonalność, pojemny bagażnik oraz mocny silnik. Następnym samochodem, który sprzedawany jako używany cieszy się dużą popularnością jest Opel Astra, czyli samochód osobowy klasy kompaktowej. Jest to model z segmentu C, czyli niższej klasy średniej. Jest popularny nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Warto wiedzieć, iż opisywany model jest dostępny w wielu wersjach, które różnią się od siebie między innymi nadwoziem. Każda wersja ma swoich fanów i nabywców, którzy chętnie kupują używane samochody Opel Astra.

Opel Astra
Opel Astra Turbo | fot.: stock.adobe.com

Podczas wybierania samochodu używanego dla siebie warto zwrócić uwagę także na model Volkswagen Golf. Jest to wręcz ikona na rynku, która cieszy się ogromną popularnością wśród różnych nabywców. Volkswagen Golf to kompakt i zalicza się do niższej klasy średniej. Na rynku oraz w komisach są dostępne różne generacje tego pojazdu, które odróżniają się od siebie nadwoziem, silnikiem, a także wyglądem zewnętrznym i wyposażeniem. Opisywany samochód wyróżnia się przemyślaną konstrukcją opierającą się chwilowym modom. Produkt sprawdza się na każdej drodze i w każdych warunkach. Model wygląda dobrze oraz dobrze się sprawuje zarówno do jazdy po mieście, jak i na dłuższą trasę.

Golf MK7
Golf MK7 | fot.: stock.adobe.com

Wybierając samochód używany warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale także to, czy dany samochód pod kątem technicznym odpowiada naszym potrzebom. W następnej kolejności należy bezwzględnie poddać weryfikacji stan pojazdu oraz umówić się na jazdę próbną. Warto wybierać wyłącznie takie samochody używane, które są całkowicie sprawne i zapewniają komfort oraz wygodę.

EMA