Depresja może być związana z zaburzeniami w stosowaniu leków. W USA szacuje się, że dwie trzecie osób z depresją nie szuka wsparcia u lekarza. Okropny nastrój nie zmienia cię w okropnego człowieka. Ubranie się na czerwono może pomóc Ci poczuć się pewniej, jednak w środku dalej będzie coś cię gryzło. Emocje można podzielić na dwie grupy: prostych i skomplikowanych emocji. Każda prosta emocja związana jest z charakterystycznym wyrazem twarzy.
Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby poprawić swój nastrój, a pierwszym z nich jest zlokalizowanie tego, co go powoduje. Nie tylko twoje złe nastroje będą mniej złe, ale będziesz lepiej przygotowany do radzenia sobie z negatywnymi emocjami w momencie ich wystąpienia. Śmiech dosłownie zatrzymuje kiepski nastrój, a więc nie zawahaj śmiać się częściej! Wiedz, że zły nastrój może być o wiele gorszy niż tylko gorszy dzień Następnym razem, gdy poczujesz się bardziej przygnębiony po prostu naucz się, jak zaakceptować obecną sytuację.
Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz dziecko, szczególnie ważne jest, aby przed zażyciem jakiegokolwiek leku lub suplementu, skonsultować się z lekarzem. Jeśli jesteś nastolatkiem, możesz zauważyć po raz pierwszy, poczucie dystansu od rodziców i członków rodziny. Większość nastolatków chciałaby być niezależna, a jednocześnie czuć szczególne poczucie zależności od członków swojej rodziny.
Nie możesz inaczej prowadzić życia, jeśli nie zmienisz procedury myślenia. Jeśli czujesz się zestresowany lub rozgniewany przez wiele rzeczy, uzyskanie pomocy może być dla ciebie bardzo praktyczne. Nawet jeśli trudno jest znaleźć wystarczająco dużo czasu, uzyskanie odpowiedniego odpoczynku jest niezwykle ważne. Wklejanie uśmiechu na twarz, nawet jeśli świadomie go udajesz, może poprawić nastrój i zmniejszyć stres. Zanim Twoje myśli zaoferują Ci straszny nastrój, monitoruj je, aby sprawdzić, czy Twoje myśli naprawdę odzwierciedlają to, co chciałbyś czuć. Złe samopoczucie nie dostarcza Ci tego samego rodzaju pomocnych informacji. Zmęczenie może spowodować więcej smutku i rozdrażnienia.
Autor: Agata Kownacka. Konsultacje podczas pisania artykułu: ninababinska.pl
Materiał partnera zewnętrznego