Skomponowanie posiłku dla całej rodziny, który będzie smakował dorosłym i dzieciom to niełatwa sztuka. Można jednak osiągnąć zadowalający kompromis między klasyką a nowoczesnością. Jak to zrobić? Wybierając ekologiczne polskie kasze. Obecnie ich jedzenie jest po prostu modne, a przy tym niezbędne w zbilansowanej diecie. Dzięki dodatkom posiłek staje się jeszcze bardziej atrakcyjny!
Kasza pochodzi ze zboża, a wiadomo, że jedne z najlepszych jego odmian rosną w Polsce. To właśnie te pochodzące z ekologicznych gospodarstw i nieprzetworzone są wybierane do produkcji kasz Helpa. Wśród nich są takie klasyki jak jęczmienna, gryczana czy owsiana, które są niezbędnym elementem zbilansowanej diety.
Szukaj produktów ekologicznych
Wyselekcjonowane zboża z ekologicznych, rodzinnych gospodarstw to gwarancja jakości. Jakości, która jest ważna zarówno na początkowym etapie rozszerzania diety, jak również w żywieniu rodziny. Oryginalny smak nie potrzebuje żadnych ulepszaczy, stąd też skład takich kasz jest prosty i pozbawiony chemii.
Zrezygnuj z kasz instant
Wolisz aromatyczny rosół, który gotuje się przez kilka godzin czy zupkę chińską gotową w dwie minuty? Podobnie jest z kaszami. Produkty instant mają gorszy smak – to po prostu proszek zalany wodą.
Smaczną kaszę można przygotować szybko, ale gotując ją w sposób tradycyjny: na wodzie, mleku krowim lub roślinnym. Zamiast aromatów czy barwników warto sięgnąć po sproszkowane owoce liofilizowane, które podnoszą walory smakowe, estetyczne i dostarczają cennych składników mineralnych.
Dla najmłodszych taki sposób przygotowania dania to obcowanie z tradycyjnym gotowaniem i kształtowanie zdrowych nawyków. Czas spędzony razem w kuchni to także świetna zabawa!
Kupuj polskie produkty
Ufasz polskiej jakości i chcesz przybliżyć dzieciom tradycyjne dania regionalne? Wspieraj rodzime marki! Szczególnie kiedy wybór i cena produktów zbliżona jest do zagranicznych.
Kupując takie kasze, okazujesz poparcie nie tylko producentowi, ale też dostawcom. W tym przypadku są to niewielkie gospodarstwa wyznające ideę zrównoważonego, ekologicznego rolnictwa. Ich utrzymanie byłoby niemożliwe w starciu z rynkowymi gigantami, gdyby nie popyt na zdrowe produkty, które powstają z dostarczanych przez nich zbóż.
Eksperymentuj z dodatkami
Kasze można serwować w wersji wytrawnej lub na słodko. Jest wiele przepisów, które pozwalają w pełni wykorzystać ich potencjał. Jeśli chcesz zachęcić do tego dania dziecko, to dodaj do kaszki świeże lub liofilizowane owoce i warzywa. Naturalne barwniki to propozycja na przyrządzenie kolorowego, a co najważniejsze pysznego i wartościowego posiłku.
Próbuj różnych smaków
Klasyczna kasza manna gotowana na mleku? Czy może raczej mieszanka czterech zbóż? Na słodko czy na słono? Serwowana łyżeczką, czy ugotowana na gęsto i krojona w kostki? Możliwości włączenia kaszy do menu rodziny jest bardzo dużo.
Aby mieć pewność, że dostarczasz bliskim różnorodnych składników i wartości odżywczych, nie bój się próbować nowych smaków. Odkryj tradycję na nowo – gryczanka, jaglanka, budyń z komosy ryżowej… możliwości jest tak wiele!
Materiał partnera zewnętrznego