Wyeksponuj to, co najpiękniejsze! Regały sposobem na modne wnętrze

0
638
meble do salonu
Regał to obowiązkowy dodatek w każdym domu | fot.: materiał partnera

Regał to obowiązkowy dodatek w każdym domu. Dzięki niemu zyskujemy przestrzeń do ekspozycji ulubionych pamiątek z wakacji, książek oraz dekoracyjnych akcesoriów. Regał, jak każdy inny mebel w domu, musi być dobrany do stylu wnętrza, podkreślając jego charakter. Ponadto w zależności od potrzeb znajdzie swoje zastosowanie zarówno w salonie, jak i sypialni oraz w pokoju młodzieżowym. Poniżej znajdziesz prezentację kilku ciekawych modeli z podziałem na typ mebla.

Zanim jednak przystąpisz do przeglądania regałów, zastanów się jaki model spełni Twoje oczekiwania, na jakich rozwiązaniach najbardziej Ci zależy, czy powinien dodatkowo mieć szuflady, a może szafki oraz w jakim stylu ma być ten mebel.

Kolejna kwestia, która znacząco ułatwi Ci wybór, to dokładne określenie wymiarów. Większość sklepów internetowych posiada filtry, w których możesz ustawić parametry mebla, m.in. szerokość, wysokość czy głębokość.

Jakie typy regałów wyróżniamy?  

Regały basic

Kupując ubrania, często można spotkać się z kolekcją basic, co oznacza, że ten model koszulki lub spodni, będzie doskonałą bazą do dalszej stylizacji w różnych stylach. Podobnie jest z meblami – niektóre po prostu świetnie pasują do każdej aranżacji. Do modeli typu basic można zaliczyć biały regał lub te w kolorze naturalnego drewna: dąb sonoma, jesion, śliwka, czy wenge. Wybierając meble w klasycznych kolorach, masz pewność, że  to dobre rozwiązania na lata.

Ponadto klasyczne regały najczęściej oferują budowę z samymi półkami, co umożliwia ekspozycję wielu książek. Domowa biblioteczka z pewnością będzie wyjątkową ozdobą. 

regał eleylin
Do modeli typu basic można zaliczyć biały regał | fot.: materiał partnera

Regał zabudowany

Potrzebujesz regału, który będzie pełnić nie tylko funkcję ekspozycyjną, ale również zapewni miejsce do przechowywania? W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za modelem, który dodatkowo oferuje szafki lub szuflady. Takie połączenie 2 w 1 to idealne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń. Ponadto ten typ regału występuje w wielu wariantach kolorystycznych i stylistycznych, co ułatwi jego dopasowanie do aranżacji.

regał z szafkami
akie połączenie 2 w 1 to idealne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń | fot.: materiał partnera

Regał narożny

Rozejrzyj się teraz po pomieszczeniu i zobacz, ile narożników jest niezagospodarowanych. Problem optymalnego wykorzystywania przestrzeni doskonale rozwiązują narożne regały. Niestety ten rodzaj mebla, choć powszechnie uznawany za funkcjonalny, jest nadal mało popularny. Na szczęście trend może niedługo się zmienić, gdyż coraz więcej producentów mebli decyduje się na wykonywanie narożnych regałów.  Z pewnością warto rozważyć to rozwiązanie w swoim domu.

regał narożny
Problem optymalnego wykorzystywania przestrzeni doskonale rozwiązują narożne regały | fot.: materiał partnera

Regał schodkowy i typu drabinka

Regał może przyjąć różne formy: od wysokich i wąskich, po niskie i szerokie. Jednak to nie wszystkie, modne kształty. Dużą popularnością cieszy się tzw. regał schodkowy, który z powodzeniem możesz zastosować w pomieszczeniach ze skosami. Chętnie jest również wybierany do pokoju dzieci, by wydzielić przestrzeń dla każdego z nich. 

Inny trend wskazuje na regał typu drabinka. Fenomenalnie wygląda na styku kuchni i jadalni, gdzie eksponuje zastawę obiadową lub serwis kawowy. Doskonale sprawdza się również  jako barek na alkohol.

regał cygni
Regał schodkowy, który z powodzeniem możesz zastosować w pomieszczeniach ze skosami | fot.: materiał partnera

Regał industrialny 

Regał industrialny będzie zdecydowanie wyróżniał od wyżej wymienionych modeli. Jego konstrukcja opiera się metalowym stelażu, który często jest uzupełniony o różne faktury. Przełamanie metalowej konstrukcji drewnianym wykończeniem sprawia, że pomieszczenie nabiera subtelnej przytulności, ale nie traci na charakterze. Inna opcja to wykończenie imitujące beton, opcja zdecydowanie bardziej surowa w odbiorze. Kolejna faktura to imitacja marmuru, która dodaje meblom nieco elegancji i wyrafinowania. Na marmurowych blatach doskonale będzie prezentował się duży wazon z żywymi kwiatami oraz dekoracyjne świece.

regał typu drabinka
Regał typu drabinka | fot.: materiał partnera

Materiał partnera