Styl Boho w sypialni: cyganeria i powrót do natury

0
2603
Sypialnia w stylu Boho - Dulux
Wdzięcznie szafirowy z palety Kolorów Świata | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wzorzyste tkaniny, miękkie narzuty, intensywne, ale naturalne kolory ścian, a do tego masa zielonych roślin – tak wygląda sypialnia w stylu Boho według trendów na rok 2017.

Moda na minimalizm, ograniczenie, surowość. Oszczędność w dodatkach i kolorach. Skandynawska filozofia życia, duńskie hygge. Ochoczo zwróciliśmy się w stronę Północy – zarówno, jeśli chodzi o styl życia, jak i styl urządzania wnętrz. Nowoczesne, stonowane aranżacje mają swoich gorących zwolenników, natomiast osoby szukające dodatkowego urozmaicenia, z coraz większym zainteresowaniem przyglądają się zaś stylowi Boho: trendowi witalnemu, pełnemu energii, miksowi pozytywnych barw, wpływów orientalnych i artystycznej cyganerii.

Styl Boho, czyli wybuchowa mieszanka

Nazwa stylu bezpośrednio nawiązuje do artystycznego światka. Jest to konwencja otwarta, wyzwolona i pozwalająca na wiele w dziedzinie aranżacji. Wyraźna jest tu fascynacja Orientem. Wnętrza w stylu Boho często są wypełnione pamiątkami z egzotycznych podróży – możemy tu znaleźć zarówno afrykańskie maski, jak i posążek wesołego Buddy. Fascynacja egzotyką przejawia się również we wzorach i tkaninach. Jeśli dywan, to obowiązkowo z tureckim wzorem, jeśli poduszka, to z magnetyzującą mandalą.

Inspiracje Wschodem zauważymy również w dziedzinie kolorów ścian. Wnętrza w stylu Boho kojarzymy z intensywnymi turkusami, złotem, amarantem, niejednokrotnie też zielenią. Do zwrotu w stronę naturalnych, choć bardzo nasyconych odcieni zieleni zachęcają nas przede wszystkim kolorystyczne trendy na rok 2017. W swojej najnowszej odsłonie styl Boho zaskakuje odwołaniami do natury: znajdziemy tu m.in. połączenie szarości i błękitu (unikatowy odcień Szary Denim lub Wdzięcznie Szafirowy z palety Dulux EasyCare), a nawet beże i brązy. Pomysł ten kontynuowany jest w dziedzinie dodatków. Nie może zabraknąć doniczkowych kwiatów, pnących się roślin, rozłożystych paprotek i niepozornych sukulentów. Wnętrze zamienia się więc w miejską dżunglę, staje się naszą prywatną oazą.

Pokój w stylu Boho - Dulux
Wnętrza w stylu Boho kojarzymy z intensywnymi turkusami, złotem, amarantem, niejednokrotnie też zielenią. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sypialnia, czyli kwintesencja stylu Boho

Szczególnie wdzięczną do aranżacji przestrzenią jest sypialnia. Dedykowana tej konwencji paleta kolorów perfekcyjnie sprawdza się w kameralnym pomieszczeniu przeznaczonym do odpoczywania. Nasycone odcienie niebieskiego koją nasze zmysły, uspokajają, pozwalają się wyciszyć. Sypialnia w stylu Boho, podobnie jak całe wnętrze, wypełniona jest roślinami. Możemy zwiesić je z sufitu lub zaaranżować bajeczną, zieloną ścianę.

Nie obejdzie się tu również bez elementów kojarzących się z podróżami. Zawieśmy łóżko na grubych, mocnych linach, dzięki czemu poczujemy się jak na hamaku delikatnie chyboczącym się nad ziemią. Pościel przykryjmy grubym, praktycznym pledem, pod którym ogrzejemy się w zimniejsze dni, a fotel lub kozetkę po oknem – miękkim futrem. Uzupełnijmy aranżację o parę detali, a sypialnię i wnętrze w stylu Boho będziemy mogli uznać za kompletną: grafikę z mapą świata lub gatunkami motyli występujących w amazońskiej dżungli, zielone poduszki, zdjęcia z podróży. Nie pozwólmy sobie na monotonię także na poziomie ścian. Namalujmy na niej hipnotyzujące, różnokolorowe okręgi.


Trendy na rok 2017 przekonują nas, że aranżacja wnętrza może wyrażać sobą znacznie więcej niż tylko fascynację danym stylem. Konwencja Boho kojarzy nam się od teraz również z pewnego rodzaju uduchowieniem, filozofią cieszenia się z drobnych codziennych przyjemności. Podkreślmy to dopasowanymi kolorami ścian i pięknymi dodatkami.


Materiał partnera zewnętrznego