Najbardziej oryginalne meble na świecie

0
1082
Designerskie meble są niezwykle oryginalnym dodatkiem i ozdobą | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Każdy projektant marzy o stworzeniu czegoś oryginalnego. Nie ważne czy jest to specjalista w dziedzinie mody, aranżacji wnętrz czy projektowania mebli. Niepowtarzalne, ciekawe produkty zawsze zostają zapamiętane, a twórca staje się prekursorem nowego trendu. Do najbardziej kultowych mebli na świecie należą m.in. Fotel Egg, albo Krzesło Barcelona.

Fotel przypominający jajko

Autorem nowatorskiego Fotela Egg jest Arne Emil Jacobsen, który zasłynął projektami architektonicznymi w Danii. Przygotowany przez niego fotel można spotkać obecnie w wielu biurach, kawiarniach czy restauracjach. Myślą przewodnią przy tworzeniu tego siedziska było danie użytkownikowi prywatnej przestrzeni, nawet podczas przebywania w miejscu publicznym. Pierwszy fotel w kształcie jajka, został przygotowany dla hotelu Radisson SAS. Oryginalny designerski mebel kosztuje aktualnie 25 000 – 55 000 zł.

Innym bardzo popularnym projektem Jacobsena jest Fotel Swan, który stworzono bez użycia prostych linii. W zestawia znajduje się również kanapa wykonana w tym samym stylu.

Modernistyczna Barcelona

Najbardziej rozpoznawalnym krzesłem na świecie, które wykonano w modernistycznym stylu jest Barcelona, autorstwa Ludwiga Miesa. Nazwa pochodzi od miejsca pierwszej prezentacji nowatorskiego produktu – pawilonu handlowego. Projekt opiera się na kształcie litery X, która była charakterystyczna dla romańskich i starożytnych mebli. Po drobnych przeróbkach i wykorzystaniu nowych możliwości technologicznych, Mies przedstawił ulepszoną wersję Barcelony, w której szkielet zrobiony był z jednego kawałka materiału. Obecnie cena oryginalnego mebla sięga 18 000 zł.

Designerskie meble są niezwykle oryginalnym dodatkiem i ozdobą. Wiele osób marzy o posiadaniu nietuzinkowych produktów w swoim salonie, kuchni czy jadalni. Niezwykłe meble tworzone zgodnie z najnowszymi trendami można znaleźć na: dotd.pl. W ofercie dostępne są m.in. sofy, krzesła, stoły i hokery. Dla miłośników designerskich elementów na stronie są również interesujące akcesoria i lampy.

Prostota w czystej postaci

Meble autorstwa Le Corbusier’a, są uosobieniem piękna, elegancji i niezwykłej prostoty. LC2 i LC3 (fotel i sofa) są nazywane nawet „koszami na poduszki”, dlatego, że siedziska i oparcia osadzone są w ramach wykonanych z metalowych rurek. Uwagę w projekcie przykuwają głównie duże ciemne poduszki wypełnione pierzem. Oryginalny fotel kosztuje około 19 000 zł, a sofa 30 000 zł. Również niezwykle znanym projektem Le Corbusier’a jest leżanka LC4, która została stworzona z myślą o daniu użytkownikowi jak największego komfortu. Kształt mebla jest geometryczny, co sprawia, że leżanka jest jeszcze bardziej wygodna. Obecnie oryginalną LC4 można kupić na aukcjach za około 18 000 zł.


Materiał partnera zewnętrznego