Mieszkania pod klucz w Warszawie – dlaczego warto?

0
1934
Para odbiera klucze do mieszkania
Wyobraź sobie, że kupując mieszkanie musisz przez następne kilka miesięcy zajmować się jego remontem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wyobraź sobie, że kupując mieszkanie musisz przez następne kilka miesięcy zajmować się jego remontem i wdrażaniem coraz to nowych poprawek. Brzmi jak gruba przesada? Niestety często tak to właśnie wygląda. Można tego uniknąć zamawiając usługę wykończenia pod klucz – i wbrew pozorom oszczędza się na tym nie tylko czas.

Czy samodzielne wykończenie nowego mieszkania jest tańsze?

Wiele osób rezygnuje z oferty mieszkań pod klucz właśnie ze względu na spodziewane oszczędności. Tymczasem w praktyce rzadko samodzielnie przeprowadzane remonty przebiegają zgodnie z planem. Co gorsza, należy uwzględnić konieczność samodzielnego wyszukiwania i dobierania materiałów, mimo że często nie do końca zna się na ich parametrach technicznych.

Pomyśl jednak o jeszcze jednym problemie. Jeżeli decydujesz się samodzielnie wynajmować i nadzorować ekipę wykończeniową, to i ewentualne konsekwencje niedopatrzeń spadają na Ciebie. Tymczasem jeżeli zamówisz u developera usługę wykończenia pod klucz, a coś po drodze pójdzie nie tak, to właśnie developer będzie musiał dopilnować, aby wszystko zostało poprawione – Tobie pozostaje jedynie wszystko sprawdzić przed podpisaniem odbioru mieszkania!

Co obejmuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Dokładny zestaw wykonywanych prac różni się u poszczególnych developerów, czasem zresztą zostaje dodatkowo podzielony na zróżnicowane pakiety, w ramach których dostępne są materiały „zwykłe” lub o podwyższonej jakości.

Dla przykładu firma SGI (www.sgi.pl) proponując nowe mieszkania w Warszawie deklaruje się nie tylko dostarczyć mieszkanie z wyłożonymi podłogami i wymalowanymi ścianami, lecz również z zamontowanymi ościeżnicami, drzwiami,pełną armaturą, a w przypadku łazienki także z gresem lub terakota na podłodze.

Co ciekawe, część firm developerskich (w tym wspomniane SGI) zapewnia możliwość omówienia prac wykończeniowych z architektem wnętrz, dzięki czemu można liczyć na dopasowanie poszczególnych elementów do prywatnych gustów, a w konsekwencji czuć, ze mieszkanie jest naprawdę wyjątkowe.


Materiał partnera zewnętrznego