Kabina prysznicowa – jak dbać o jej nienaganny wygląd?

0
1233
Dbanie o higienę w najczęściej używanych miejscach powinno więc być kwestią pierwszorzędną | fot.: materiał partnera

Czysta łazienka to komfort dla wszystkich domowników. Dbanie o higienę w najczęściej używanych miejscach powinno więc być kwestią pierwszorzędną. Jednak wszyscy właściciele kabin prysznicowych wiedzą jak bardzo problematyczne bywa jej czyszczenie. Ta armatura łazienkowa ma mnóstwo zakamarków i załamań, co sprawia, że ciężko utrzymać ją w czystości i bez zacieków. Z tego tekstu dowiesz się co zrobić, aby szkło kabiny prysznicowej długo wyglądało przejrzyście.

Kabiny prysznicowe półokrągłe – stylowe rozwiązanie łazienkowe

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się kabiny prysznicowe półokrągłe, są to eleganckie modele, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. A jeśli połączymy je z brodzikiem lub odpływem liniowym, stworzymy wręcz idealną aranżację do każdej nowoczesnej łazienki. Jednak nawet kabiny prysznicowe półokrągłe mają jeden (wielki) mankament – niestety bardzo wyraźnie widać na nich zacieki, a także osady z mydła. Jeśli nie będziemy dbać o tę armaturę łazienkową regularnie może okazać się, że zabrudzenia są po prostu nie do usunięcia. Jak czyścić szklaną kabinę prysznicową, aby jej szyby lśniły czystością? Na to pytanie jest jedna odpowiedź – systematyczność – warto więc delikatnie przemywać powierzchnię kabiny po każdej kąpieli.

Po pierwsze – systematyczność

Nie da się ukryć, że na roku dostępnych jest ogromna ilość środków do czyszczenia kabin prysznicowych m.in. specjalne mleczka i pasty. Jednak trzeba zwracać uwagę na to, aby do naszych rąk nie trafił produkt z twardymi mikrogranulkami, ponieważ oprócz wyczyszczenia szkła, może niestety zmatowić ściany kabiny i sprawić, że pojawią się na niej nieestetyczne rysy. Podobnie jest także w przypadku akcesoriów do czyszczenia, pamiętajmy o tym, że nie warto inwestować w szorstkie gąbki, o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup ściereczek z mikrofibry czy gumowych ściągaczek do wody. Okazuje się, że najlepszym sposobem jest systematyczne spłukiwanie kabiny wodą po każdym prysznicu. Dzięki temu nie dopuścimy do powstania trwałego osadu.

czyszczenie prysznica
Czym czyścić kabinę prysznicową? Odpowiedź jest banalnie prosta – ściągaczką do wody | fot.: materiał partnera

Po drugie – zainwestuj w ściągaczkę do wody

Czym czyścić kabinę prysznicową? Odpowiedź jest banalnie prosta – ściągaczką do wody. Ten gadżet jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, aby drzwi prysznicowe lśniły czystością. Co więcej, jest to jedna z najprostszych, a z drugiej strony najtańszych metod jeśli chodzi o konserwację. Jednak nadal wiele osób twierdzi, że systematyczne korzystanie ze ściągaczki do wody bywa nieco…wymagające. Z pewnością chodzi tu o to, że ta czynności musi wejść domownikom w nawyk, ponieważ należy korzystać z tego gadżetu po każdej kąpieli. Użycie ściągaczki trwa minutę. Warto więc poświęcić dosłownie chwilę każdego dnia, aby potem cieszyć się wolną godziną, którą dostaniemy “w gratisie” za systematyczność, niż czyścić na błysk kabinę prysznicową w każdą sobotę.

Domowe sposoby są najlepsze – ocet i soda

Naturalne preparaty do czyszczenia są polecane przede wszystkim osobom, które nie chcą korzystać i wdychać środków chemicznych. Okazuje się, że ocet świetnie radzi sobie ze zwalczaniem kamienia na kabinie prysznicowej, a szczególnie w jej zakamarkach. Jak wyczyścić kabinę prysznicową półokrągłą za pomocą octu? Jeśli chcemy ułatwić sobie pracę, możemy wlać ocet do spryskiwacza (np. po płynie do mycia okien), spryskać całą kabinę i pozostawić na kilka minut. Następnie można delikatnie polerować szybę gąbką, polać wodą i gotowe.

Soda oczyszczona przyda się zarówno do czyszczenia brodzika, jak i kabiny prysznicowej. W tym celu należy wymieszać sodę z wodą do uzyskania “papki”. W kolejnym kroku nakładamy masę na zabrudzone miejsca, a po kilku minutach usuwamy sodę, myjąc i polerując czyszczone miejsce.

Estetyczna i lśniąca kabina prysznicowa to marzenie wielu domowników. Należy także pamiętać o tym, że nagromadzone bakterie są groźne i mogą powodować wiele chorób. Poprawne dbanie o prysznic jest proste, jednak nie można zapominać o systematyczności.


Materiał partnera zewnętrznego