Jakie obrazy powiesić w salonie?

0
831
obraz w salonie
Zarówno reprodukcje dzieł sztuki, jaki i oryginały z kolekcji młodych artystów czy też nadruki na płótnach wymagają uważnego odbiorcy | fot.: stock.adobe.com

Niezmiennie salon jest najważniejszą przestrzenią w mieszkaniu. To tu toczy się rodzinne życie i zapraszamy znajomych i niezależnie od tego, ile pełni funkcji, to jednak tu właśnie będziemy się szczególnie starać, by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Dlatego każdy detal dobierany jest z należytą starannością. Na ścianach pojawiają się obrazy do salonu, na komodach dekoracje, a na kanapie stylowe poduszki. Poza tym oczywiście pojawia się szereg innych dodatków, różne punkty oświetleniowe, dywany i obrusy. A wszystko musi ze sobą współgrać, by pokój dzienny był przyjazny domownikom i zachwycał gości.

Klasyka czy nowoczesność

Obrazy do salonu, takie jak np. https://ubierzswojesciany.pl/55-obrazy-do-salonu to świetny sposób na to, by wypełnić ścianę, ale również by wyeksponować swoje zainteresowania sztuką czy wzornictwem. Taka dekoracja na pewno będzie przykuwać uwagę i wpisze się w klimat wnętrza. Może nawet wyznaczać inne dodatki, jakie będziemy wybierać. I dlatego niezwykle ważne jest to, gdzie powiesimy obrazy do salonu. Chodzi tu przede wszystkim o wielkość ściany. W przestronnym wnętrzu można sobie pozwolić na całkiem pokaźne dzieło sztuki, ale w niewielkim pokoju dziennym lepiej będą się prezentować małe formaty lub też galerie złożone z dwóch czy trzech mniejszych prac. Konkretny rozmiar musi być więc dobrany indywidualnie. Obrazy do salonu muszą być widoczne, ale nie mogą przytłaczać. I dlatego potrzebujemy pewnej dyscypliny. Z tym też związany jest kolejny aspekt. Zarówno reprodukcje dzieł sztuki, jaki i oryginały z kolekcji młodych artystów czy też nadruki na płótnach wymagają uważnego odbiorcy. Obraz jest elementem sztuki wizualnej i musi dobrze wyglądać oraz mieć odpowiednią przestrzeń, którą po prostu zagarnia tylko dla siebie. To taka intymność, która sprawia, że odbiorca może kontemplować ten niezwykły kontakt. I dlatego obrazy do salonu zazwyczaj pojawiają się z centralny miejscach ścian i to do nich dopasowuje się resztę wyposażenia.

Sztuka ma się dobrze

Sięganie po obrazy do salonu nie ma już w sobie cech snobizmu, ponieważ mamy dostęp do bardzo różnych dekoracji, więc bez problemu znajdziemy odpowiednie do wielkości wnętrza, jego stylu oraz oczywiście budżetu, jaki mamy. Oczywiście powodzeniem cieszą się oryginalne propozycje, które na przykład powstają na zamówienie. Niezmiennie również obrazy do salonu to także dobra inwestycja, bo jak widać sztuka świetnie radzi sobie w każdej epoce. By odpowiednio wyeksponować prace, warto zadbać także o ramy – nowoczesne lub te stylizowane, które powinny pasować do całego wystroju pokoju. Poza tym świetnie sprawdzają się także podświetlenia. Warto sięgnąć na przykład po niezwykle modne i energooszczędne LED-y.

Materiał partnera