Jaki materac dmuchany kupić? Doradzamy

0
821
materac dmuchany
Każdy o tym wie, że materac dmuchany do spania to niezbędny element wyprawy pod namiot | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki materac dmuchany kupić? To pytanie zadaje sobie większość osób wybierających się pod namiot. Nic w tym dziwnego, w końcu to właśnie od materaca zależy komfort snu i wypoczynku w trakcie urlopowych wojaży. Dlatego też dziś doradzamy jaki model i dla kogo będzie najlepszy oraz na co zwrócić uwagę w trakcie dokonywania decyzji zakupowych.

Jaki materac dmuchany? Rodzaje link

Każdy o tym wie, że materac dmuchany do spania to niezbędny element wyprawy pod namiot, pozostaje tylko pytanie na jaki materac dmuchany postawić, aby noc na łonie natury nie zakończyła się bolesnymi dolegliwościami pleców i niewyspaniem. Najczęściej materace pod namiot dzieli się na dwa rodzaje, pod względem ilości osób, które mogą na nim spać. Bez względu jednak na ich rodzaj doskonałe materace dmuchane omawiane przez nas można znaleźć w sklepie Intexmarket.

Jednoosobowy

Materace do namiotu w wersji jednoosobowej, to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku samotnych wojaży, kiedy wiemy, że noc w namiocie spędzimy tylko my. Cechują się one niewielkimi wymiarami, a co za tym idzie także małą wagą, dzięki czemu z łatwością można schować je nawet w plecaku trekkingowym. Do ich zalet zalicza się także fakt, że czas ich pompowania jest o wiele krótszy niż w przypadku modeli dwuosobowych. Należy jednak pamiętać, że o ile możliwe jest spanie na nich w dwie osoby, jakość i komfort snu będzie znacznie mniejsza niż w przypadku większego modelu. Dlatego w przypadku wypraw we dwoje nie warto oszczędzać, kupując jednoosobowy model materaca.

Dwuosobowy

Dwuosobowy materac pod namiot, jak sama jego nazwa wskazuje, dedykowany jest natomiast dla dwóch osób. Jednak warto rozważyć także jego zakup w przypadku kiedy będziemy mieli na nim spać tylko my, zwłaszcza jeśli mamy pewność, że nasz namiot będzie go w stanie zmieścić. Materace dwuosobowe oferują bowiem większy komfort snu i są jedynie nieco cięższe od modeli jednoosobowych. Wadą tego typu modeli jest jedynie fakt, że czas ich pompowania wydłuża się w stosunku do modeli jednoosobowych proporcjonalnie do ich wielkości.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Po podjęciu wstępnej decyzji jaki wybrać materac dmuchany- jedno czy dwuosobowy, warto także wiedzieć na jakie kwestie dodatkowo zwrócić uwagę, aby zakup okazał się w pełni udany. Według nas najlepiej wybierać materac do namiotu biorąc pod uwagę trzy czynniki wymienione poniżej.

Materiał

Grubość materiału z jakiego wykonany jest materac to jedna z najważniejszych, jak i nie najważniejsza kwestia. To właśnie od tego zależeć będzie jego trwałość, a także komfort spania na nim w trakcie wyprawy pod namiot. Najlepsze modele wykonywane są z kilku warstw, dzięki czemu są o wiele odporniejsze na przebicia i inne uszkodzenia, a także o wiele lepiej izolują śpiące na nim osoby od podłoża. Dzięki czemu żadna szyszka lub patyk nie są wyczuwalne podczas snu. Nie bez znaczenia pozostaje także to, jak wybierane materace pod namiot zostały wykończone. Najlepiej, aby miały one warstwę welurowego, miękkiego poszycia, które nie tylko zapewni miłe doznania dotykowe, ale i ograniczy odgłosy w trakcie zmiany pozycji przed snem, co może być wyjątkowo uciążliwe zwłaszcza w przypadku spania na nim z drugą osobą.

Czas pompowania

Wyobraź sobie, że po całodniowej wędrówce, od upragnionego wypoczynku dzielą Cię jeszcze długie minuty, spędzone na pompowaniu materaca. Dlatego też przy jego zakupie warto zwrócić uwagę na to, jaki jest czas pełnego napompowania materaca. Najlepiej stawiać na taki materac pod namiot, który wyposażony jest w pompkę, która znacznie usprawni cały proces jego przygotowania do snu, a także ułatwi dopompowywanie w razie potrzeby.

Cena

Cena to natomiast jeden z kluczowych kryteriów decydujących o tym jaki materac dmuchany wybieramy pod namiot. Warto pamiętać o tym, że jeśli nie planujemy spać na nim regularnie kilka razy w roku, nie warto inwestować w drogie modele, gdyż nawet najlepszy materac po roku leżenia w szafie, zaczyna tracić swoje właściwości, za które zapłacimy więcej. Z kolei, jeśli w planie są regularne wycieczki pod namiot, warto wtedy rozważyć droższy model. Ponadto skutecznym sposobem na oszczędność w trakcie dokonywania zakupu materaca, jest także kupienie go w internecie, gdzie jego cena będzie z pewnością nieco niższa niż w sklepach stacjonarnych.

Podsumowując, to jaki wybrać materac dmuchany, zależy od indywidualnych preferencji jego przyszłych użytkowników. W trakcie wyboru, warto jednak wziąć pod uwagę takie kwestie jak: ilość osób, które mają docelowo na nim spać, częstotliwość użytkowania, a także możliwości finansowe.


Materiał partnera zewnętrznego