Ile pokaże kalkulator kredytowy samochodowy za nowego Volkswagena Polo lub ŠKODĘ Fabię?

0
930
Ulica z samochodami
W kredycie z rynkową wartością końcową spłacasz w miesięcznych ratach spadek wartości pojazdu w okresie kredytowania, który trwa najczęściej do 4 lat. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Samochody Grupy Volkswagen cieszą się dużą popularnością na polskim rynku motoryzacyjnym. Zaskarbiły sobie względy kierowców niezawodnością, jakością wykonania oraz ciekawym designem. Ostatnio ich popularność wzrosła dzięki nowemu modelowi finansowania, czyli kredytowi i leasingowi z rynkową wartością końcową. Dzięki temu np. za nowego Volkswagena Polo czy ŠKODĘ Fabię miesięczna rata, jak pokazuje kalkulator kredytowy samochodowy, może wynieść nieco ponad 350 zł!

Jakie ustawienia może mieć kalkulator kredytowy samochodowy?

Dla obu modeli wysokość miesięcznych opłat została wyliczona przez kalkulator kredytowy samochodowy przygotowany przez Volkswagen Financial Services. Uzupełniliśmy dane w następujących ustawieniach:

  • długość okresu kredytowania to 48 miesięcy, czyli 4 lata,
  • wkład własny wpłacany przez kupującego to 30 proc. wartości auta,
  • roczny limit przebiegu dla każdego z modeli to 20 tys. km.

W efekcie za model Volkswagena zapłacimy miesięczna ratę w wysokości 375 zł, a za ŠKODĘ 366 zł. Oczywiście są to jedynie przykładowe wartości. Każda zmiana parametrów będzie miała wpływ na wysokość miesięcznego obciążenia kredytowego. Jedno jednak jest pewne – rata zawsze będzie bardzo niska w porównaniu do klasycznych produktów kredytowych. Jak to się dzieje?

Kredyt na nowy samochód z rynkową wartością końcową

W klasycznym kredycie wysokość raty wyliczana jest w oparciu o całkowitą wartość pojazdu. Choć spada ona z roku na rok, to klient musi spłacić pełną wartość auta. Zatem, aby rata nie była za wysoka, klasyczny kredyt samochodowy rozłożony jest na wiele lat – osiem, dziesięć, czasem nawet na dwanaście. Po takim czasie lata świetności samochodu mijają, a jego wartość znacznie się obniża. Kupno nowego modelu wiąże się z nowymi, wysokimi ratami.

W kredycie z rynkową wartością końcową spłacasz w miesięcznych ratach spadek wartości pojazdu w okresie kredytowania, który trwa najczęściej do 4 lat. W tym czasie wartość pojazdu maleje do maksymalnie 50 proc. pierwotnej kwoty. W związku z tym spłacasz maksymalnie połowę wartości auta. Po tym czasie możesz zdecydować się na zmianę samochodu na nowy – z gwarancją, świetnym wyposażeniem, ze wszystkimi nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Dzięki temu nie musisz czekać następną dekadę na możliwość zmiany samochodu i zapłacisz przy tym niewielkie raty.

Auto można także wykupić

Jeśli pod koniec umowy nie chcesz oddawać samochodu instytucji finansującej, możesz go wykupić. Zapłacisz wtedy pozostałą kwotę jednorazowo lub weźmiesz kredyt, który umożliwi ci spłacanie auta w kolejnych miesięcznych ratach.


Materiał partnera zewnętrznego