Wieści z odległej galaktyki – na co czekamy z uniwersum Gwiezdnych Wojen?

0
903
Trylogia Sequeli Gwiezdne Wojny
W październiku 2012 roku ogłoszono, że Gwiezdne Wojny doczekają się Trylogii Sequeli | fot.: Fotolia

Od kiedy w 2012 roku Walt Disney Company przejęło LucasFilm, kontynuuje produkcje filmów, oraz innych dzieł z uniwersum największej sagi w dziejach. Co jeszcze szykuje dla nas Disney?

Skywalker. Odrodzenie

W październiku 2012 roku ogłoszono, że Gwiezdne Wojny doczekają się Trylogii Sequeli. Fani z niecierpliwością oczekiwali Przebudzenia Mocy, oraz Ostatniego Jedi, snując przy tym wiele teorii spiskowych. W grudniu bieżącego roku na ekranach pojawić się ma ostatnia część cyklu, o tytule Skywalker. Odrodzenie. Miłośnicy Gwiezdnej Sagi liczą, że w nadchodzącej ekranizacji wyjaśnią się wszystkie niespójności i tajemnice, ukazywane w ostatnich dwóch epizodach. Czy tak będzie? Możemy jedynie czekać na premierę i przekonać się sami.

Ale najnowsza trylogia to nie wszystko

Po za trzema głównymi filami, dostaliśmy dwa spin-offy. Pierwszy – Łotra 1, opowiadającego o młodej dziewczynie – Jyn Erso, której ojciec zaprojektował Gwiazdę Śmierci, a ona sama musi odnaleźć plany tejże stacji, by rebelia mogła ją zniszczyć. I drugi, o tytule Han Solo: Gwiezdne Wojny – Historie. Jak sam tytuł wskazuje opowiadał on o losach młodego przemytnika, który w przyszłości miał pomóc odmienić losy całej galaktyki.

Do tego jeszcze nie tak dawno w internecie huczało od plotek na temat kolejnych filmów. Według nich do kolekcji wyżej wymienionych spin-offów dołączyć miał kolejny film opowiadający o Obi-Wanie Kenobim, lub Boba Fettcie. Niektórzy twierdzili nawet, że będzie on o Lando Calriisianie. Inne mówiły o aż czterech produkcjach mających dołączyć do obecnej piątki. Jeszcze kolejne o następnej trylogii, tym razem nie o Skywalkerach. Niezależnie od tego które okażą się prawdziwe, obecne filmy to niewątpliwie dopiero wierzchołek góry lodowej tworzonej przez Disneya.

Oprócz kinowych ekranizacji do sagi dołączyć ma też serial The Mandalorian, zapowiedziany na listopad bieżącego roku. Czekamy też na siódmy sezon animacji Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów (mający zadebiutować w listopadzie 2019r. i stopniowo być wdrażany na świecie do końca 2020r.).

Oczywiście saga na oglądaniu się nie kończy

Przy wymienianiu nowych produkcji z uniwersum nie można zapomnieć o niezliczonej ilości gier, książek i komiksów, nieustannie mających swoje premiery na świecie. Obecnie chyba najbardziej wyczekiwane przez fanów są książki należące do programu wydawniczego związanego z premierą IX epizodu. Wśród nich znajdą się takie pozycje jak „Resistance Reborn” autorstwa Rebecki Roanhorse, czy nowy słownik obrazkowy. Pojawić ma się też nowa komiksowa seria od Marvela „Allegiance”. Z gier komputerowych, geecy wyczekują tegorocznej premiery Star Wars Jedi: Fallen Order. Dla młodszych graczy w przyszłym roku wyjść ma również gra Lego Star Wars: The Skywalker Saga.

Podsumowując era Gwiezdnych Wojen zdecydowanie jeszcze nie minęła, a jej potencjał jest dopiero odkrywany. Nowy Kanon daje wszelkiej maści twórcom ogromne pole do popisu. Pozostaje nam jedynie czekać co jeszcze mają do zaoferowania autorzy i Disney.

EGL