Uprawiasz sport, ale przeszkadzają Ci okulary? Spróbuj laserowej korekcji wzroku!

0
1514
Mężczyźni biegnący przez przeszkodę wodną
Metody powierzchowne są szczególnie polecane osobom uprawiającym czynnie sport, obarczonym ryzykiem urazu oka, a także posiadającym cienką rogówkę | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Krótkowzroczność, a także inne wady wzroku, np. nadwzroczność czy astygmatyzm, to niezbyt pożądani towarzysze w naszym życiu. Konieczność noszenia okularów przeszkadza nam w wielu różnych sytuacjach – na przykład podczas uprawiania sportu. Kiedyś niestety nie było na to rady, ale dziś mamy laserową korekcję wzroku!

Bez okularów trenuje się znacznie lepiej

Sport stanowi dziś ważną część życia bardzo wielu z nas. Bez względu na to, czy biegasz, jeździsz na rowerze, nartach lub snowboardzie, pływasz, grasz w piłkę, czy też regularnie odwiedzasz siłownię – regularny trening to istotny element Twojego tygodnia, a do tego po prostu przyjemność. Wada wzroku i wiążące się z nią okulary mogą stanowić przeszkodę w efektywnym trenowaniu – często  bardzo łatwo o zbite szkła czy skrzywione oprawki. A przecież uprawiając sport, nie można sobie pozwolić na zdjęcie okularów – nieostre widzenie znacznie utrudnia trening i osiąganie satysfakcjonujących wyników! Alternatywą mogą być soczewki kontaktowe, ale one też nie rozwiązują problemu: są bowiem niewygodne w zakładaniu, podwyższają ryzyko wystąpienia owrzodzenia rogówki, a poza tym – spróbuj w nich popływać… Nowoczesna metoda leczenia krótkowzroczności (a także pozostałych wad), czyli laserowa korekcja wzroku, pozwala rozwiązać te problemy. Dzięki niej możliwe jest wyleczenie i tym samym, uniezależnienie zarówno od okularów, jak i soczewek kontaktowych. A wszystko to w efekcie jednorazowego zabiegu!

vidiummedica.pl
Na czym polega zabieg laserowej korekcji wzroku?

Zanim okulista przystąpi do laserowej korekcji Twojego wzroku, przejdziesz panel badań kwalifikacyjnych, trwający zwykle od 1,5 do 3 godzin. Ma to na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, a także pomoc lekarzowi w doborze odpowiedniej metody laserowej korekcji wzroku – tak, by była jak najlepiej dopasowana do uwarunkowań Twojego oka. Jeszcze w tym samym dniu możliwe jest poddanie się zabiegowi. Na czym on polega? Jego istotą jest laserowe wygładzenie rogówki oka tak, aby przechodzące przez nią światło ogniskowało się precyzyjnie na siatkówce. Dzięki temu znów możliwe będzie ostre widzenie. Procedura taka wymaga jednak najwyższej precyzji, dlatego w trakcie zabiegu korzysta się z technologii laserowej.

Szybko, bezboleśnie, bezpiecznie

Laserowa korekcja wzroku ma wiele zalet, dzięki którym z roku na rok zdobywa sobie coraz silniejszą pozycję wśród metod leczenia okulistycznego. Przede wszystkim, jest to bardzo krótki, trwający zwykle do 20 minut zabieg – a laser pracuje na jednym oku tylko przez kilkanaście sekund! Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, ryzyko ewentualnego błędu jest minimalne, np. jeśli pacjent się poruszy, laser natychmiast przestanie działać. Nie dziwi więc fakt, że zabiegi laserowej korekcji wzroku uznawane są dziś za jedne z najbezpieczniejszych na świecie. Należą również do najczęściej wykonywanych. Istotną zaletą jest też zastosowanie miejscowego znieczulenia, które sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, a Pacjent przez cały czas pozostaje w kontakcie z lekarzem. Wszystko odbywa się w bardzo komfortowych warunkach.

Co więcej, laserowa korekcja wzroku jest bardzo skuteczna – potrafi skorygować krótko- i nadwzroczność od -12 do +6 dioptrii, a także astygmatyzm – do 6 dioptrii.

Różnymi torami do tej samej mety

Warto wiedzieć, że w terminie „laserowa korekcja wzroku” mieści się kilka różniących się nieco od siebie metod. Wszystkie prowadzą oczywiście do tego samego celu – wyleczenia wady wzroku. Jednym z przykładów są tzw. metody powierzchowne (np. EBK, PRK, transPRK), w których używa się dwóch rodzajów laserów: femtosekundowego i excimerowego. Pierwszy usuwa nabłonek rogówki, aby drugi mógł skorygować wadę. Wszystko to odbywa się z milimetrową precyzją. Po zabiegu zaś nabłonek ulega naturalnej regeneracji. Metody powierzchowne są szczególnie polecane osobom uprawiającym czynnie sport, obarczonym ryzykiem urazu oka, a także posiadającym cienką rogówkę. Do pozostałych metod laserowej korekcji wzroku należą m.in.: metody głębokie (płatkowe) oraz tzw. SMILE.

Laserowa korekcja wzroku jest dla osób takich, jak Ty!

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu, a regularne uprawianie sportu pomaga o nie dbać. Dzięki laserowej korekcji wzroku krótkowidze nie muszą już martwić się przeszkadzającymi okularami. Co więcej – być może ktoś, kto do tej pory niczego nie trenował, a ma wadę wzroku, teraz wreszcie zdecyduje się spróbować. Coraz więcej osób, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, poddaje się dziś na laserowej korekcji wzroku. Szczególnie często wybierana jest ona przez ludzi młodych, dynamicznych i aktywnych, chcących żyć pełnią życia, bez ograniczeń. Chociażby z tego powodu warto ją poważnie rozważyć – być może, tak jak i wielu innym pacjentom, odmieni ona również Twoje życie?

Więcej informacji na temat laserowej korekcji wzroku możesz znaleźć na stronie https://vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.


Materiał partnera zewnętrznego