Szczoteczka soniczna dla dziecka – jak działa i od jakiego wieku jest polecana?

0
672
szczoteczka soniczna u dzieci
Pielęgnacja zębów dzieci powinna być rozpoczęta jak najwcześniej | fot.: stock.adobe.com

Szczoteczki soniczne znane są nam już od dłuższego czasu. Z sukcesem zastępują zwykłe szczoteczki oraz elektryczne. Szczoteczka soniczna to doskonały gadżet, który wspomaga prawidłową higienę jamy ustnej. Często też, przez wzgląd na swoją budowę, sama w sobie zachęca, aby myć zęby. Sprawdź więc, jak działa taka szczoteczka, od jakiego wieku warto ją podać dzieciom oraz jakie pozytywy gwarantuje!

Szczoteczka soniczna do mycia zębów — jak działa?

Szczoteczka soniczna to specjalne urządzenie elektryczne, którego działanie bazuje na drganiu główki. Jest tych drgań znacznie więcej, niż w przypadku manualnego czyszczenia, a ponadto soniczna szczoteczka emituje fale ultradźwiękowe. Wykazują one działania antybakteryjne. Dochodzi też do powstania w jamie ustnej chmury bąbelków z pasty i śliny, przez co dostaje się ona do wszelkich zakamarków. Gwarantuje tym samym najlepsze mycie. Warto więc używać szczoteczki sonicznej do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. 

Szczoteczka soniczna dla dziecka — od jakiego wieku?

Szczoteczka soniczna dla dzieci — kiedy warto na taką postawić? Pielęgnacja zębów dzieci powinna być rozpoczęta jak najwcześniej. Dzięki temu maluch będzie cieszył się zdrowymi ząbkami, a ponadto przyzwyczai się do ich czyszczenia od najmłodszych lat. Na rynku istnieją szczoteczki soniczne dla dzieci, które ukończyły 3. rok życia. Mogą z nich korzystać nawet młodsze dzieci, jednak w praktyce okazuje się to nieco trudne. Chodzi o przekonanie malucha do tego, aby jednak mył ząbki przy pomocy wibrującej szczoteczki. Jeśli chcesz postawić na szczoteczkę soniczną dla malucha, koniecznie zdecyduj się na taką, która posiada dość miękkie włosie oraz może pochwalić się elastyczną główką. Dzięki temu komfort mycia będzie znacznie większy.

Szczoteczki soniczne — jakie zalety płyną z ich używania?

Szczoteczki elektryczne soniczne marki Oral-B to ogrom zalet, które płyną z ich użytkowania. Przede wszystkim:

  • są proste w obsłudze — nie wymagają wykonywania skomplikowanych okrężnych ruchów czy ruchów wymiatających,
  • zapewniają krótszy czas mycia — soniczne szczoteczki to krótszy czas mycia aż o jedną minutę,
  • gwarantują delikatne działanie — pulsujące ruchy sprawiają, że szczoteczka jest bardzo delikatna dla szkliwa oraz zapewnia efektywne czyszczenie zębów,
  • są bezpieczne — urządzenie to posiada specjalne zabezpieczenia, które minimalizują uszkodzenie szkliwa czy podrażnienie dziąseł.

Czy dziecko może korzystać ze szczoteczki sonicznej dla dorosłych?

Wszystko zależy od tego, czy dziecko jest odpowiednio duże, aby poradzić sobie z nieco większym urządzeniem. W szczoteczkach dla dorosłych możemy również spotkać nieco twardsze włosie. Większa główka nie zmieści się do każdej buzi. Jeśli nie ma jednak innych przeciwwskazań, można śmiało kupić dziecku od razu dużą szczoteczkę.

Artykuł powstał we współpracy z Oral-B

Materiał partnera