Rotory rehabilitacyjne jako doskonałe źródło ruchu w warunkach domowych

0
753
rotor rehabilitacyjny
Głównymi zaletami rotora do rehabilitacji jest jego funkcjonalność, zastosowanie, łatwość i zakres użytkowania oraz trwałość | fot.: materiał partnera

Rotory rehabilitacyjne są urządzeniami medycznymi służącymi do zwiększania sprawności organizmu wykorzystywane do rehabilitacji kończyn górnych i dolnych. Rotor rehabilitacyjny jest polecany przez rehabilitantów, lekarzy i fizjoterapeutów do ćwiczenia w placówkach medycznych oraz do kontynuacji rehabilitacji w warunkach domowych.

Występuje wiele odmian rotorów rehabilitacyjnych:

  • rotory rehabilitacyjne do ćwiczeń biernych i czynnych,
  • rotory do ćwiczeń nóg lub rąk lub nóg i rąk jednocześnie,
  • rotory rehabilitacyjne elektryczne,
  • rotory rehabilitacyjne mechaniczne,
  • rotory do rehabilitacji dla osób siedzących lub osób leżących.

Wszystkie rotory w bardzo bogatym asortymencie i wyposażeniu są dostępne w sklepie medycznym na ZdrowaPolka.pl

Rotor rehabilitacyjny – do czego służy
Rotor rehabilitacyjny – do czego służy | fot.: materiał partnera

Rotor rehabilitacyjny używany placówce medycznej i w domu

Bardzo często placówki medyczne wykorzystują i proponują rotory rehabilitacyjne do użytkowania w czasie pobytu. Klienci korzystając z takiego sprzętu widząc zalety zainteresowani są również wykorzystywaniem do treningu rotora rehabilitacyjnego u siebie w domu. Na ZdrowaPolka.pl są dostępne rotory do zastosowań komercyjnych w placówkach medycznych jak również do zastosowań w warunkach domowych. Popularnym i docenianym rotorem jest rotor rehabilitacyjny jak w linku https://www.zdrowapolka.pl/rotor-elektryczny-pasywny-i-aktywny-cwiczenia-rak-i-nog.html

Rotor ten doskonale nadaje się dla osób korzystających z wózków inwalidzkich, posiada specjalne platformy i mocowania do najeżdżania wózkiem inwalidzkim w celu zwiększenia stabilności i sztywności co ma zasadniczy wpływ na jakość treningu. Na rotorze można ćwiczyć nogi i ręce zmniejszając lub zwiększając obroty lub obciążenie w zależności od możliwości i potrzeb. Rotor rehabilitacyjny umożliwia również przełączanie kierunku obrotów oraz ma zabezpieczenie przed uszkodzeniem w przypadku nagłego zatrzymania spowodowanego np. skurczami spastycznymi.

Głównymi zaletami rotora do rehabilitacji jest jego funkcjonalność, zastosowanie, łatwość i zakres użytkowania oraz trwałość.

Dofinansowanie na rotory rehabilitacyjne – gdzie można się starać?

Na rotor rehabilitacyjny niestety nie przysługuje refundacja z NFZ. Można się natomiast starać o dofinansowanie z takich instytucji jak PCPR, PFRON, MOPS oraz różnego rodzaju Fundacji.

Aby otrzymać takie dofinansowanie należy się skontaktować z wybraną instytucją i złożyć odpowiednie wymagane wnioski, do wniosku załączyć fakturę proformę na rotor rehabilitacyjny, którą może wystawić sklep medyczny ZdrowaPolka.pl specjalizujący się w sprzedaży artykułów do rehabilitacji. Zamówiony rotor rehabilitacyjny jest wysyłany po dokonaniu wszystkich formalności bezpośrednio do klienta.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailem z naszymi konsultantami, dane kontaktowe znajda Państwo w zakładce kontakt na ZdrowaPolka.pl

Materiał partnera zewnętrznego