Prostowanie zębów w kilka miesięcy – medycyna zna skuteczne sposoby

0
388
kobieta uśmiech proste zęby
Dorośli, którzy w dzieciństwie nie mieli możliwości przeprowadzenia pełnego leczenia ortodontycznego, stoją przed dość trudnym wyborem. Z jednej strony chcieliby poprawić swój uśmiech i wyrównać zęby, z drugiej – zdają sobie sprawę z tego, że tradycyjny aparat ortodontyczny oznacza kilkanaście miesięcy leczenia | fot.: stock.adobe.com

Chcesz mieć piękny i zdrowy uśmiech, ale nie chcesz nosić widocznego aparatu ortodontycznego? W takim razie clear aligners mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Dorośli, którzy w dzieciństwie nie mieli możliwości przeprowadzenia pełnego leczenia ortodontycznego, stoją przed dość trudnym wyborem. Z jednej strony chcieliby poprawić swój uśmiech i wyrównać zęby, z drugiej – zdają sobie sprawę z tego, że tradycyjny aparat ortodontyczny oznacza kilkanaście miesięcy leczenia. Osoby dorosłe obawiają się bólu związanego z przesuwaniem zębów, cyklicznego podkręcania aparatu, problemów z utrzymaniem pełnej higieny. Dodatkowo – choć obecnie aparaty na zęby nie są jedynie domeną dzieci i dbanie o zęby jest raczej powodem do dumy, niż wstydu – dorośli nie zawsze czują się komfortowo z wyraźnym aparatem na zęby.

Stąd też, oprócz tradycyjnych rozwiązań stosowanych w ortodoncji, coraz popularniejszym sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu są nakładki ortodontyczne. Co warto wiedzieć o obydwu metodach?

Tradycyjne leczenie aparatem ortodontycznym

Proces tradycyjnego leczenia ortodontycznego składa się z kilku kroków:

Wizyta w gabinecie ortodontycznym: Pacjent umawia się na wizytę, na której lekarz ocenia stan zębów i ustala, czy tradycyjne leczenie ortodontyczne jest odpowiednie. Aby zaprojektować aparat ortodontyczny, lekarz prosi pacjenta o pobranie wycisków zębów.

Lekarz wybiera rodzaj aparatu ortodontycznego, który będzie najlepiej pasować do potrzeb pacjenta, i projektuje aparat na podstawie wycisków. Po kilku tygodniach pacjent odbiera gotowy aparat ortodontyczny i umawia się na kolejną wizytę, aby go założyć.

Założenie aparatu: Na wizycie lekarz zakłada aparat ortodontyczny i reguluje go, aby zapewnić najlepsze efekty leczenia. Pacjent powinien odwiedzać gabinet ortodontyczny co kilka tygodni, aby lekarz mógł sprawdzać postępy leczenia i regulować aparat. Pacjent powinien nosić aparat ortodontyczny przez kilka miesięcy lub lat, w zależności od potrzeb, aby osiągnąć pożądane efekty leczenia.

Tradycyjne leczenie ortodontyczne polega na umieszczeniu aparatu na zębach i regularnych wizytach u ortodonty, który kontroluje postępy i dokonuje korekt. Aparat składa się z metalowych drutów, łuków i zamków, które są przymocowane do zębów. Ten rodzaj leczenia jest skuteczny, ale wymaga wiele czasu i cierpliwości. Pacjenci z aparatami muszą zrezygnować z niektórych produktów spożywczych i szczególnie dbają o higienę jamy ustnej.

Clear aligners – co warto wiedzieć o nakładkach ortodontycznych?

Clear aligners to nakładki ortodontyczne, które są praktycznie niezauważalne na zębach. Oznacza to, że możesz je nosić w codziennym życiu, bez obawy o to, że będą rzucać się w oczy. To szczególnie ważne dla dorosłych, którzy nie chcą, aby ich aparat ortodontyczny wprowadzał zmiany w wyglądzie.

Clear aligners są również bardzo wygodne w noszeniu. Nie powodują bólu, które czasami towarzyszą noszeniu tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Można je łatwo usunąć, co umożliwia dokładne czyszczenie zębów i jamy ustnej, co jest kluczowe dla zachowania dobrego stanu zdrowia jamy ustnej. Lekki dyskomfort może pojawić się na początku leczenia i jest całkowicie normalny.

Clear aligners są skuteczne w leczeniu problemów ortodontycznych, jak diastema czy stłoczenia. Dzięki ich skuteczności pacjenci mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem w stosunkowo krótkim (4-9 miesięcy) czasie.

Co więcej, noszenie clear aligners nie wymaga rezygnowania z ulubionych pokarmów. Nakładki można łatwo usunąć podczas jedzenia, co oznacza, że nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw.

Clear aligners są dostępne w wielu klinikach stomatologicznych i ortodontycznych, co oznacza, że niemal każdy może skorzystać z ich korzyści. Wpisując w wyszukiwarce hasło: ortodonta Tychy (lub inne miasto, w zależności od miejsca, które nas interesuje) bez problemu znajdziemy placówki korzystające ze wspomnianego rozwiązania.

A co najważniejsze, nakładki są bardzo przystępne cenowo, co czyni je bardziej dostępnymi dla szerokiego grona pacjentów.

W końcu, noszenie clear aligners jest stosunkowo łatwe i wygodne. W porównaniu z tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi, które wymagają wizyt u ortodonty co kilka tygodni, clear aligners są znacznie bardziej wygodne i nie wymagają podporządkowywania kalendarza na częste wizyty kontrolne u ortodonty.

Co ważne, nakładki ortodontyczne wyróżnia także czas działania: standardowo leczenie trwa 4-9 miesięcy.

Różnice między aparatem ortodontycznym a metodą DR SMILE

W przeciwieństwie do tradycyjnych i czasochłonnych metod, to nowoczesna i dyskretna alternatywa leczenia. Clear aligners są wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego i są niemal niezauważalne na zębach. Pacjenci noszą nakładki przez 22 godziny na dobę, aby stopniowo przesuwać zęby do właściwej pozycji. Leczenie jest monitorowane przez aplikację mobilną, co umożliwia pacjentowi śledzenie postępów i komunikację ze specjalistą zdalnie. Co jeszcze różni je od aparatów ortodontycznych?

  • Wygląd: clear aligners są praktycznie niezauważalne, ponieważ są wykonane z przezroczystego materiału, podczas gdy tradycyjne aparaty są widoczne na zębach.
  • Komfort: clear aligners są bardziej komfortowe niż tradycyjne aparaty, ponieważ nie posiadają ostrych krawędzi i są wykonane z elastycznego materiału.
  • Dostosowanie: clear aligners są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta, podczas gdy tradycyjne aparaty są produkowane w jednym rozmiarze.
  • Zmiana: clear aligners zmieniane są co 14 dni na kolejne, coraz bardziej delikatne, co pozwala na stopniowe i kontrolowane przesuwanie zębów. W przypadku tradycyjnych aparatów zmiany wykonywane są przez lekarza i często wymagają bolesnych regulacji.
  • Czas trwania leczenia: Leczenie z użyciem clear aligners trwa zazwyczaj od 4 do 9 miesięcy, podczas gdy leczenie tradycyjnymi aparatami może trwać nawet kilka lat.

Jak to działa?

Proces leczenia jest stosunkowo łatwy i przyjazny, a efekty leczenia są porównywalne z tymi uzyskiwanymi metodą tradycyjną. Warto jednak pamiętać, że metoda nakładek ortodontycznych wymaga konsultacji ortodontycznej. Zawsze bowiem pojawia się odsetek pacjentów wymagających tradycyjnego leczenia stałym aparatem ortodontycznym. Co ważne, nakładki ortodontyczne stosuje się u osób dorosłych. Jak wygląda sam proces leczenia z użyciem nakładek?

Po pierwsze: wykonuje się bezpłatną wizytę z precyzyjnym skanem 3D w jednym z gabinetów partnerskich. Po zeskanowaniu zespół DR SMILE przygotowuje niewiążący plan leczenia z wizualizacją efektów i całkowitym kosztem.

Po drugie: decydując się na leczenie, otrzymasz indywidualny zestaw nakładek ortodontycznych bezpośrednio do domu. Nakładki są ponumerowane, aby pomóc w zakładaniu ich w odpowiedniej kolejności. Zaleca się noszenie nakładek przez co najmniej 22 godziny na dobę, zdejmując je tylko podczas jedzenia, picia wszystkiego poza wodą i mycia zębów.

Po trzecie: proces ten jest monitorowany przez aplikację mobilną DR SMILE, w której co tydzień pacjent umieszcza zdjęcia swojego uśmiechu, aby pokazać postępy. Na każdym etapie leczenia jest możliwość konsultacji ze specjalistą.

Zadbaj o swoją pewność siebie

Cena tego innowacyjnego leczenia zaczyna się od 6 790 zł. Kwota może być rozłożona do 72 rat lub do 24 rat 0%. Tak skonstruowana oferta pozwoli klientowi skorzystać z leczenia nawet, jeśli budżet jest bardzo napięty. Konsultacja leczenia i omówienie warunków finansowania są bezpłatne. 

Jeśli chcesz mieć piękny i zdrowy uśmiech, clear aligners mogą być świetnym rozwiązaniem. Są one praktycznie niezauważalne, wygodne, skuteczne i dostępne w większości przypadków. Wydaje się więc, że obecnie o wiele łatwiej jest dążyć do swojego idealnego uśmiechu, korzystając z nakładek ortodontycznych. Warto więc umówić się na bezpłatną konsultację i sprawdzić, czy to rozwiązanie rekomendowane w Twoim przypadku.


OLI