Pomoc przy przeziębieniach – zbawienna inhalacja

0
990
inhalacje dla dzieci
Najbardziej popularne są inhalatory kompresorowe lub ultradźwiękowe. Wytwarzają drobne cząsteczki, a to powoduje, że zabieg jest bardziej efektywny i szybszy | fot.: Fotolia

Dzieci często zapadają na różnego rodzaju przeziębienia. Zwłaszcza jeśli zaczynają uczęszczać do żłobka lub przedszkola. Każdy rodzic, stara się zrobić wszystko, aby czas choroby, jak najbardziej skrócić i możliwie złagodzić jego przebieg. Zdarza się, że maluch ma katar lub kaszel, a nie radzi sobie z wydmuchaniem nosa czy połknięciem tabletki, wtedy inhalacje są najlepszym sposobem na podanie leku. Zatkany nos u dzieci i niemowląt, często powoduje rozdrażnienie, problemy z zasypianiem i uciążliwy kaszel. Objawy te, są mało przyjemne i często prowadzą do płaczu malucha.

Jak działa inhalator?

Działanie urządzenia, polega na aplikacji do płuc lub innej części dróg oddechowych, leczniczej mgiełki. Roztwór wprowadza się do inhalatora, gdzie zmienia się w parę lub aerozol. Para podawana w ten sposób, działa rozkurczowo i powoduje łatwiejsze wykrztuszanie wydzieliny. Ma też działanie przeciwzapalne oraz łagodzi podrażnienia i zmniejsza obrzęk. Jest metodą łatwą, bezpieczną i nie podrażnia żołądka. Doceniana przez rodziców, jako sposób aplikowania leków w formie aerozolu. Inhalatory dla dzieci, stosuje się do podawania antybiotyków, zwłaszcza najmłodszym dzieciom. Najczęściej używa się ich w przypadku chorowania na astmę, czy chorób płuc. Udrażniają płuca i pomagają w przepływie powietrza. Wykorzystywane są również w chorobach zatok lub podczas silnego kataru, ponieważ podawanie leków tą drogą jest najskuteczniejszą formą terapii. Pomagają nawilżyć śluzówkę, która w okresie zimowym, jest bardziej narażona na działanie bakterii i wirusów. Lekarze bardzo często, zalecają rodzicom, stosowanie inhalacji, podczas choroby dziecka oraz przepisują odpowiednie lekarstwa, które mogą być w urządzeniu stosowane.

Jak wybrać najlepszy?

Najbardziej popularne są inhalatory kompresorowe lub ultradźwiękowe. Wytwarzają drobne cząsteczki, a to powoduje, że zabieg jest efektyczniejszy i szybszy. Decydując się na zakup inhalatora pamiętajmy, że powinien on być dostosowany i zaprojektowany z myślą o dzieciach. Dlatego powinien spełniać kilka czynników. Dobrze, jeśli ma zawór regulujący tempo zabiegu, ponieważ małe dzieci i niemowlęta szybko się niecierpliwią podczas inhalacji. Istotna jest również cicha praca urządzenia, zwłaszcza gdy myślimy o najmłodszych. Głośne dźwięki mogłyby je przestraszyć. Zwykle działają w trybie ciągłym, są jednak takie modele, które wymagają wyłączenia po pewnym czasie użytkowania. Również wygląd zewnętrzny ma znaczenie. Kolorowy lub w kształcie ulubionych zwierzątek, często z postaciami z bajek, przypomina zabawki i dobrze się kojarzy. Przykuwa uwagę i wzbudza zaufanie. Inhalator musi też posiadać maseczkę, która będzie przystosowana do wielkości buzi dziecka, a te dla niemowląt wyposażone są dodatkowo w smoczek, ułatwiający przeprowadzenie zabiegu. Wybór na rynku jest bardzo duży i każdy z powodzeniem wybierze taki, który będzie dopasowany do jego potrzeb. Inhalatory dla dzieci, przydadzą się w każdym domu, gdzie są maluchy w wieku przedszkolnym i niemowlęcym.


Materiał partnera zewnętrznego