Laserowa korekcja wzroku – bezpieczna alternatywa dla soczewek kontaktowych

0
1756
Laserowa korekcja wzroku
Laserowa korekcja wzroku jest obecnie w pełni bezpiecznym zabiegiem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Powszechnie uważa się, że laserowa korekcja wzroku nie należy do zabiegów zbyt bezpiecznych. A jednak rocznie poddaje się jej ok. 750 tys. Amerykanów i 100 tys. Brytyjczyków, w tym takie gwiazdy, jak np. Nicole Kidman, Jessica Simpson, Courtney Cox, czy Brad Pitt. Gwiazdy traktują ją jak drobny zabieg chirurgiczny, który w magiczny sposób przywraca wzrok. Również w naszym kraju, z laserowej korekcji wzroku skorzystały np. Olga Borys i Dorota Gardias.

Na czym polega zabieg?

U osób, które mają dobry wzrok, obraz powstaje na siatkówce oka, dzięki czemu jest ostry i czytelny. Przy krótko- i dalekowzroczności, tworzy się on jednak przed lub za siatkówką i dlatego jest rozmazany. Można to naprawić poprzez zmianę krzywizny rogówki. Operację tę przeprowadza się za pomocą bardzo precyzyjnego i sterylnego narzędzia, jakim jest laser. Lekarz, po wykonaniu dokładnych i szczegółowych badań pacjenta, wprowadza potrzebne dane do komputera, który steruje laserem podczas zabiegu. Cała operacja przeprowadzana jest przy znieczuleniu miejscowym i trwa bardzo krótko – około 15 minut.

Bezpieczeństwo

Można śmiało powiedzieć, że laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym. Powikłania, takie jak zespół suchego oka, infekcje rogówki, czy pogorszenie wzroku zdarzają się u ok. 2 – 3% pacjentów. Aby zminimalizować ryzyko, pacjent przed zabiegiem poddawany jest bardzo dokładnym badaniom, ponieważ to na ich podstawie, lekarz programuje komputer sterujący laserem.

Po zabiegu

Przez pierwsze kilka dni pacjent musi przyjmować krople, po których niestety oczy bolą i łzawią. Jednak już po tygodniu można powrócić do normalnej aktywności, przy zachowaniu odpowiedniej higieny oczu. Cały proces gojenia się rogówki trwa ok. 2 – 3 miesiące. Po tym czasie powraca i zostaje zachowane prawidłowe widzenie.

Gdzie można poddać się laserowej korekcji wzroku

Zabiegi tego typu wykonywane są obecnie w wielu klinikach na terenie całego kraju. Dobrze jednak wybrać taką, która cieszy się dobrą opinią i zatrudnia doświadczonych specjalistów z dziedziny chirurgii oka. Warto zapoznać się ze stroną www.tourmedica.pl, na której oprócz danych kontaktowych do dobrych klinik, znajduje się również cennik oraz opinie pacjentów. Nie wychodząc z domu, za pomocą odpowiedniego formularza można umówić się na konsultację. Serwis oferuje ponadto zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Laserowa korekcja wzroku jest obecnie w pełni bezpiecznym zabiegiem i stanowi dobrą alternatywę dla tych wszystkich, którzy borykają się na co dzień z niewygodnymi okularami czy drogimi soczewkami kontaktowymi.


Materiał partnera zewnętrznego