Jakie środki higieniczne na nietrzymanie moczu wybrać na noc?

0
566
śpiąca starsza kobieta nietrzymanie moczu
Przy wyborze produktów higienicznych na nietrzymanie moczu należy kierować się przede wszystkim jakością materiałów, z jakich są wykonane | fot.: materiał partnera

Skuteczne zabezpieczenie przed przeciekaniem i przykrym zapachem jest ważne przy każdej postaci nietrzymania moczu. W przypadku osób cierpiących na tę dolegliwości o znacznym nasileniu staje się to również kwestią komfortu snu i ochrony wrażliwej skóry okolic intymnych przed podrażnieniem i stanami zapalnymi. Dowiedz się, jakie środki higieniczne na nietrzymanie moczu stosować na noc.

Nietrzymanie moczu – rodzaje i stopnie nasilenia

Wyróżnia się trzy postaci nietrzymania moczu: wysiłkową, naglącą i mieszaną. Każda z nich może występować w różnym stopniu nasilenia: od lekkiego przez średni aż do ciężkiej postaci nietrzymania moczu, gdy dochodzi do mimowolnego całkowitego opróżnienia pęcherza. Przy średnim i bardziej nasilonym nietrzymaniu moczu konieczne są środki higieniczne o bardziej chłonnym wkładzie niż podpaski czy majtki chłonne. W takim przypadku odpowiednie będą pieluchomajtki lub pieluchy dla dorosłych. Nawet przy średnim nietrzymaniu moczu na noc zaleca się stosować najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych. Można też stosować majtki chłonne na noc, np. TENA Proskin Pants Super Night. Mają one bardzo wysoki stopnień chłonności 7,5/8 i sprawdzą się na noc przy średnim i ciężkim nietrzymaniu moczu. Co ważne, są zakładane i zdejmowane jak zwykła bielizna. Najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych i majtki chłonne zabezpieczają przed przeciekaniem przez długi czas, zatrzymują też wilgoć z dala od skóry, gwarantując uczucie suchości.

Środki higieniczne na nietrzymanie moczu na noc – czym kierować się przy wyborze?

Przy wyborze produktów higienicznych na nietrzymanie moczu należy kierować się przede wszystkim jakością materiałów, z jakich są wykonane. Powinny zapewniać one skórze możliwość oddychania, tak by nie doszło do odparzeń, być miękkie, a jednocześnie zapewniać wysoki stopień zabezpieczenia przed przeciekaniem. Wkład chłonny w przypadku produktów stosowanych na noc musi zatrzymywać dużą ilość moczu i utrzymywać go z dala od skóry nawet przez kilka godzin. Ważne jest także zabezpieczenie przed powstawaniem przykrego zapachu. Majtki chłonne i pieluchomajtki są odpowiednie dla osób z ciężkim nietrzymaniem moczu, które są w stanie samodzielnie je zmienić lub aktywnie współpracować z opiekunem. Dla osób leżących i z ograniczeniami ruchowymi lepszym rozwiązaniem mogą okazać się pieluchy dla dorosłych. Niezależnie czy wybieramy pieluchomajtki, majtki chłonne czy pieluchy dla dorosłych, przed zakupem należy zmierzyć obwód bioder osoby, która będzie je użytkowała, i dopasować odpowiedni rozmiar artykułów higienicznych – od XS do XL. Wszystkie niezbędne informacje odnośnie do maksymalnego i minimalnego obwodu bioder przy danym rozmiarze, podane są na opakowaniu produktu.

Refundacja artykułów higienicznych na nietrzymanie moczu

Konieczność codziennego stosowania produktów na nietrzymanie moczu to spory wydatek. Z pomocą przychodzi NFZ. Wystarczy poprosić lekarza, który ma umowę z NFZ, o zlecenie na zaopatrzenie w środki pomocnicze na nietrzymanie moczu. Kryteria refundacji są dostępne na stronie NFZ. Warto wiedzieć, że refundowane są również produkty wysokiej jakości oferowane przez TENA.

Materiał partnera