Jak zakładać soczewki kontaktowe

0
826
soczewki kontaktowe
Wynalezienie soczewek kontaktowych stało się kamieniem milowym w historii okulistyki | fot.: materiał partnera

Soczewki kontaktowe dają możliwość korekcji wszelkich wad refrakcji. Mogą je nosić osoby z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem i starczowzrocznością. Ze szkieł kontaktowych jako preferowanej metody korekcji wady wzroku korzystają miliony ludzi na całym świecie. To rozwiązanie coraz częściej jest także wybierane przez użytkowników, którzy do tej pory ograniczali się do tradycyjnych okularów. Aby zapewnić sobie bezpieczne i zdrowe korzystanie z soczewek należy wiedzieć, jak prawidłowo je aplikować. Z lektury przygotowanego przez nas tekstu dowiesz się, co na ten temat sądzą optometryści ze sklepu internetowego bezOkularow.pl.

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Wynalezienie soczewek kontaktowych stało się kamieniem milowym w historii okulistyki. Używanie szkieł kontaktowych pozwoliło wyeliminować konieczność noszenia okularów przez osoby ze stwierdzonymi wadami wzroku. „Soczewki znakomicie zastępują okulary, stanowiąc znacznie wygodniejszą alternatywę dla oprawek korekcyjnych” – zapewniają specjaliści z internetowego salonu optycznego bezOkularow.pl. Szkła kontaktowe to specjalistyczna pomoc optyczna zapewniająca doskonałą jakość widzenia. W przeciwieństwie do okularów są one zakładane bezpośrednio na gałkę oczną, dzięki czemu dają szersze pole widzenia oraz lepsze widzenie obwodowe. Niewątpliwą zaletą szkieł kontaktowych jest fakt, iż są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Nie bez powodu mówi się, że soczewki ułatwiają życie: można w nich wykonywać wszystkie codzienne czynności bez obaw o zniszczenie czy zsunięcie się z nosa. Soczewki nie parują, nie pokrywają się kroplami deszczu i pozwalają na swobodne uprawianie sportu. O ile dba się o ich prawidłową pielęgnację, można na długo cieszyć się poczuciem czystości i komfortu.

Jak zacząć nosić soczewki, czyli dobór szkieł kontaktowych

zakładanie soczewek kontaktowych
Prawidłowe zakładanie i zdejmowanie szkieł kontaktowych jest łatwiejsze niż może się wydawać | fot.: materiał partnera

Doborem soczewek kontaktowych zajmują się specjaliści w dziedzinie optometrii. Pytanie o to, jak zacząć nosić soczewki, jest jedną z najczęściej poruszanych kwestii w gabinetach optometrystów. Aby zostać użytkownikiem szkieł kontaktowych należy przejść badanie wzroku określające wadę refrakcji. Zbadanie wady wzroku pozwoli dedykowanemu specjaliście określić stan refrakcji, stan akomodacji i stan widzenia obuocznego oraz dobrać najlepszą formę korekcji. Optometrysta udzieli pacjentowi także wszystkich niezbędnych wskazówek odnośnie aplikacji i pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Jak zakładać soczewki?

Prawidłowe zakładanie i zdejmowanie szkieł kontaktowych jest łatwiejsze niż może się wydawać. Optometryści z salonu bezOkularow.pl są zdania, że choć pierwsza aplikacja soczewek może być nieco stresująca, przy odrobinie wprawy nauczymy się robić to szybko i bezproblemowo. Podczas wizyty u optometrysty jednym z kluczowych etapów jest przymierzenie soczewek. Pierwsze soczewki specjalista zaaplikuje pacjentowi od razu, a następnie poprosi go o założenie soczewek samodzielnie. Optometrysta przeprowadza naukę aplikacji szkieł kontaktowych instruując pacjenta krok po kroku, co dokładnie ma robić. Gdy pierwsza para soczewek znajdzie się na oku, specjalista zbada ostrość widzenia w soczewkach, a następnie oceni ułożenie szkieł na gałce ocznej przy pomocy biomikroskopu. Optymalne dopasowanie soczewek jest konieczne dla prawidłowej ruchomości oka. Kolejnym krokiem jest nauka samodzielnego zdejmowania szkieł kontaktowych. Pacjent uczy się odpowiedniej techniki ściągania soczewek pod czujnym okiem specjalisty. Nauka zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych może zająć trochę czasu, jednak nie trzeba się niczym stresować: optometrysta cierpliwie zaczeka, aż poczujemy się pewnie w samodzielnej aplikacji naszych szkieł kontaktowych. Dyplomowany optometrysta wyjaśni nam także, jak przechowywać i czyścić soczewki.

Gdzie kupię soczewki kontaktowe?

Ponieważ soczewki to wyrób medyczny, należy kupować je wyłącznie w renomowanych salonach optycznych. Bogatą gamę soczewek oraz akcesoriów do szkieł kontaktowych polecanych przez optometrystów znajdziemy w internetowym salonie optycznym bezOkularow.pl. To jeden z najlepszych i największych sklepów z soczewkami, oferujący produkty z najwyższej półki w bardzo przystępnych cenach. Sklep bezOkularow.pl umożliwia klientom zakup oryginalnych soczewek produkowanych przez marki cieszące się uznaniem na całym świecie. W internetowym salonie bezOkularow.pl zamówienia można składać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Klienci sklepu bezOkularow.pl mogą korzystać także z porady ekspertów w dziedzinie doboru pomocy optycznych bez wychodzenia z domu. Taką pomoc oferują wykwalifikowani optometryści w programie Wirtualny Gabinet.

Materiał partnera