Hula hop – aktywność dla każdego

0
1281
dziewczyna ćwicząca z hula hop
Ćwiczenie z hula hop to jedna z najprostszych, ale jednocześnie efektywnych aktywności, które sprawiają przy tym mnóstwo satysfakcji | fot.: stock.adobe.com

Gdy pomyślimy o hula hop, przed oczami mamy bawiące się dzieci lub cyrkowców, którzy uprawiają przedziwne akrobacje, panując nad kilkoma czy kilkunastoma kołami jednocześnie. Nic dziwnego, że pojawiają się takie skojarzenia, w końcu hula hop wydaje się przyrządem dość nieskomplikowanym, a wręcz banalnym. A tym samym zarezerwowanym raczej dla dzieci i ludzi z branży rozrywkowej, a nie dla poważnych sportowców. Nic bardziej mylnego. Używając hula hop regularnie, możemy rewelacyjnie i niemal bezwysiłkowo wyrzeźbić sylwetkę. Nie tylko dzieciaki mają frajdę z hoopingu, to aktywność polecana dla każdej grupy wiekowej!

Hula hop – od czego zacząć?

Ćwiczenie z hula hop to jedna z najprostszych, ale jednocześnie efektywnych aktywności, które sprawiają przy tym mnóstwo satysfakcji. Wymaga od nas wprawdzie odrobiny miejsca, ale spokojnie możemy go używać nawet przed telewizorem. Jeśli tylko pojawią się w nas chęci do podjęcia nowego wyzwania, warto złapać byka za rogi i wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt. Gdzie? Od sklepów sportowych, przez placówki internetowe po najbardziej chyba rozbudowaną ofertę na Allegro – wybór tego typu sprzętu jest naprawdę ogromny.

Jaki przyrząd gimnastyczny kupić? Choć hula hop jest mało skomplikowane, warto jednak znać kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy kierować się przy jego zakupie. Obręcz powinna w najwyższym punkcie sięgać do początku żeber. Można nabyć tradycyjne koło, ale polecane jest ono głównie dla dzieci i osób, które chcą je wykorzystać wyłącznie w formie rekreacyjnej. Dla wszystkich tych, którym zależy na ujędrnieniu ciała i zadbaniu o formę, rekomenduje się używanie bardziej profesjonalnych pierścieni, które będą stanowiły dodatkowe wsparcie przy gubieniu zbędnych kilogramów.

Hula-hop z masażerem jest delikatnie pofalowane od wewnętrznej strony, co dodatkowo ujędrnia ćwiczone partie. Waży więcej od podstawowej wersji i często dodatkowo jest składane. To rozwiązanie polecane jest zwłaszcza dla osób początkujących.

Hula-hop z wypustkami przeznaczone jest z kolei dla trenujących, którzy mają już pewną wprawę. Rozmieszczone po wewnętrznej stronie obręczy wypustki masują ciało, napinają mięśnie i skórę, pobudzając tym samym spalanie tkanki tłuszczowej i pomagając zwalczyć cellulit.

Korzyści płynące z używania hula hop

Pierwszą i najważniejszą zaletą jest przede wszystkim łatwość prowadzenia samych ćwiczeń. Zacząć możemy wszędzie, wystarczy kawałek wolnej przestrzeni, by swobodnie się poruszać. Hooping jako dyscyplina sportowa jest to szybki i przyjemny sposób na spalenie zbędnych kalorii. W ciągu pół godziny „kręcenia” stracimy minimum 200 kcal. Jak to się dzieje? Podczas specyficznego ruchu wykonywanego przy aktywności zaangażowanych jest wiele mięśni, przy czym szczególnie wzmocnione, ujędrnione i wysmuklone zostają  uda, pośladki i brzuch. Stopniowo wyszczuplają się biodra i gubimy tłuszcz z miejsc, które są trudne do wyrzeźbienia, znikają tzw. boczki. Nabierając wprawy, uczymy się nowych ćwiczeń i możemy pobudzić do działania większość partii mięśni, łącznie z ramionami i łydkami. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak efektywnie wykorzystać obręcz – z pomocą przychodzi Internet, w którym znajdziesz całkiem sporo treningów opartych na hula hop. Dzięki systematycznej aktywności napina się i uelastycznia skóra, a także dotlenia cały organizm, co znacząco wpływa na polepszenie układu krążenia. Pracujemy nad prawidłową postawą, wzmacniane są mięśnie pleców, co pomaga utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Podczas ruchu wyzwalane są oczywiście także hormony szczęścia. Endorfiny wpływają na dobre samopoczucie. Sport to zdrowie – a w tym przypadku także i czysta przyjemność.

Jeśli szukamy sposobu na poprawę kondycji, pragniemy wymodelować i wysmuklić swoje ciało, rozważmy wybór hula hop do ćwiczeń! Niezależnie czy wybierzemy hula hop z masażerem czy obręcz z wypustkami, będziemy zaskoczone wynikami naszych treningów. Efekty pojawią się już po mniej więcej dwóch tygodniach systematycznego stosowania. Ta niepozorna obręcz stopniowo staje się ulubionym  narzędziem z kategorii fitness, a jej popularność ciągle rośnie. Używanie hula hop wiąże się z frajdą, a wysiłek wkładany w ćwiczenia pomaga w szybkim budowaniu formy. Połączenie przyjemnego z pożytecznym to najlepszy sposób na polubienie aktywności!


OLI