Higiena jamy ustnej? Z irygatorem będzie skuteczna!

0
1245
higiena jamy ustnej
Codzienna higiena jamy ustnej to nie lada wyzwanie. Chcesz, aby była skuteczna i przy tym bezpieczna? W takim razie postaw na irygator do zębów | fot.: materiał partnera

Zęby to wizytówka człowieka. Każdy chce, aby były równe, piękne i przede wszystkim białe. Jak to osiągnąć? Czy podstawowa higiena jamy ustnej wystarczy? Niestety nie będzie to takie proste, ale można zwiększyć skuteczność czyszczenia za sprawą irygatora. Dziś opiszemy czym on jest, kiedy warto go stosować, a także jak używać.

1. Co to jest irygator?

2. Kiedy należy stosować irygator?

3. Jak używać irygatora do zębów?

Codzienna higiena jamy ustnej to nie lada wyzwanie. Chcesz, aby była skuteczna i przy tym bezpieczna? W takim razie postaw na irygator do zębów. Niezawodny sprzęt do domowego użytku specjalnie dla Ciebie!

Co to jest irygator?

Zaczniemy od krótkiego opisu, czym jest irygator. Tak naprawdę to z pozoru niewielkie urządzenie przypominające nieco szczoteczkę do zębów. Za jego podstawowe zadanie uważa się czyszczenie powierzchni pomiędzy zębami. Wszystko to odbywa się za sprawą płynu wtłaczanego pod ciśnieniem. Dzięki temu niezwykle skutecznie można usunąć wszelkie resztki jedzenia, czy powstały po całym dniu osad na przykład z kawy. To wszystko zmniejsza ryzyko pojawienia się próchnicy. Dlaczego to wybór lepszy niż szczoteczka? Bo świetnie radzi sobie z bardzo trudno dostępnymi miejscami. 

Kiedy należy stosować irygator?

Oczywiście każdy może używać irygatora do zębów. Nie ma do tego jakichś większych przeciwwskazań. Warto jednak zaznaczyć, że jest szczególnie polecany osobom, które mają problemy z krwawiącymi dziąsłami podczas używania szczoteczki do zębów, czy nici dentystycznej. To jednak nie wszystko, to niewielkie urządzenie sprawdza się świetnie u osób, których zęby są mocno stłoczone ze sobą, gdzie niezwykle trudno jest dotrzeć do szczelin i zakamarków. Co więcej, płytka nazębna nie ulegnie uszkodzeniu, czy zdarciu, kiedy zęby będziesz czyścić irygatorem do zębów.

Jak używać irygatora do zębów?

Przed rozpoczęciem korzystania z irygatora warto umyć zęby. Następnym krokiem będzie wlanie specjalnego płynu do zbiornika znajdującego się w urządzeniu. Kiedy włączysz irygator do zębów, przystąp do mycia. Zwracaj uwagę na to, aby strumień kierować pod kątem prostym do powierzchni zębów. Dysza nie powinna dotykać zębów, ale również dziąseł (to mało higieniczne). Tak naprawdę to wszystko, warto jeszcze pamiętać, aby bardzo uważać przy myciu kieszonek zębów, a więc okolicy szyjek. To miejsce jest bardzo wrażliwe i podatne na „obsuwanie się”. Kiedy jesteś osobą noszącą aparat na zęby, zainwestuj w specjalną końcówkę do irygatora!

Materiał partnera