Suplementacja probiotykami – kiedy warto?

0
726
suplement diety probiotyk
Suplement diety Multilac, może być stosowany jako ochrona flory jelitowej w trakcie i po zakończeniu antybiotykoterapii oraz w okresie jesienno-zimowym | fot.: materiał partnera

Czy wiesz, w jaki sposób stosować probiotyki, takie jak np. Multilac? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące suplementacji probiotykami.

Czym są probiotyki?

Definicja probiotyku przeszła pewną ewolucję na przestrzeni lat, w których trakcie dokonano wielu badań nad drobnoustrojami. Nie ulega jednak wątpliwości, że probiotyki same w sobie odgrywają kluczową rolę dla układu trawiennego każdego z nas. Samo określenie „probiotyk” pochodzi z języka greckiego od wyrażenia „pro bios”, co tłumaczone jest jako „dla życia”.

Warto przytoczyć też oficjalną definicję rekomendowaną zarówno przez WHO (Światową Organizację Zdrowia), jak i Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Zgodnie z nią probiotyki to żywe mikroorganizmy, które pobierane w odpowiednich ilościach wpływają korzystnie na pracę układu trawiennego. Do najpopularniejszych i najlepiej zbadanych probiotyków należą takie szczepy bakterii jak Lactobacillus, Bifidobacterium, Lactococcus lactis i Streptococcus thermophilus.

Kiedy przyjmować probiotyki?

Z uwagi na złożoność swojego działania oraz dobroczynny wpływ na układ pokarmowy, probiotyki zalecane są w różnorodnych sytuacjach i stanach. Suplement diety Multilac, może być stosowany jako ochrona flory jelitowej w trakcie i po zakończeniu antybiotykoterapii oraz w okresie jesienno-zimowym. Kiedy stosować probiotyk?

  • w stanach wymagających wsparcia mikroflory bakteryjnej jelit po antybiotykoterapii
  • w okresie wymagającym wsparcia jakościowej i ilościowej równowagi drobnoustrojów w jelitach
  • po zastosowaniu terapii antybiotykowej
  • po biegunce np. w podróży lub ze stresu w celu wsparcia pracy jelit

Czemu warto wybrać Multilac probiotyk?

Na rynku dostępnych jest cały zasób różnego typu probiotyków, pragniemy jednak zwrócić uwagę na  suplement diety, który jest czymś więcej. Multilac to synbiotyk, a zatem połączenie probiotyku i prebiotyku, czyli składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju „dobrych” bakterii w jelitach. Multilac synbiotyk ma aż 9 szczepów bakterii, dostępna jest zarówno jego wersja dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Probiotyk Multilac jest nadzwyczaj prosty w stosowaniu – wystarczy przyjmować go zaledwie raz dziennie, aby wspomóc florę bakteryjną jelit.  Warto przy tym zauważyć, że ten suplement diety zawiera najlepiej przebadane szczepy bakterii probiotycznych LGG i jest odpowiedni dla wegan i osób z alergią.  Ponadto Multilac synbiotyk nie musi być przechowywany w lodówce, dzięki czemu bez trudu zabierzesz go ze sobą w trasę czy na urlop. Multilac probiotyk to suplement diety, który warto mieć w domowej apteczce już dziś!

Materiał partnera