Na czym polega dieta ketogeniczna?

0
553
dieta keto
Dieta ketogeniczna catering to sposób na przestrzeganie jadłospisu, bez żadnych odstępstw | fot.: stock.adobe.com

Odpowiednie składniki diety mogą wprowadzić organizm w specyficzny stan ketozy. W tym stanie organizm czerpie energię z nagromadzonych zapasów tłuszczu oraz z ciał ketonowych. Główną zasadą diety ketogenicznej jest ograniczenie spożywania węglowodanów, a włączenie większych ilości tłuszczów oraz białek. Samodzielne przestrzeganie diety ketogenicznej może być trudne, ponieważ wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, dlatego warto skorzystać z kateringu.

Co zmienia się w organizmie podczas ketodiety?

Dieta ketogeniczna catering to łatwy sposób na trzymanie się diety odpowiednio skomponowanej, która pomoże pozbyć się zapasów tłuszczu z tkanki tłuszczowej. Już po paru dniach od wdrożenia nowego jadłospisu organizm zaczyna się zmieniać. Znika uczucie głodu, następuje redukcja wagi, a człowiek czuje duży zastrzyk energii. Catering w diecie ketogenicznej zawiera wszystkie niezbędne produkty, które skomponowane są na bazie zapotrzebowania energetycznego danej osoby. Nowy jadłospis wdraża się na okres do 3 miesięcy, a całą dietę można cyklicznie powtarzać co jakiś czas. Tak skomponowana dieta pozwoli uzyskać szybkie rezultaty w krótkim czasie.

Co można jeść na ketodiecie, a czego nie można?

Będąc na diecie ketogenicznej ogranicza się spożywanie węglowodanów do minimum — zwykle ilość cukrów nie powinna przekraczać 50 g dziennie. Dieta ketogeniczna catering to dania, które są bogate w tłuszcze wielonienasycone, czyli te zdrowe i korzystne dla organizmu. To również tłuszcze nasycone pochodzące głównie od zwierząt, ale też chude mięso i jaja. Dieta jest raczej uboga w warzywa oraz w owoce, ponieważ te produkty składają się głównie z cukrów, których należy unikać. Są za to orzechy, gorzka czekolada oraz sery.

Kto może zdecydować się na dietę ketogeniczną?

Z cateringu diety ketogenicznej mogą korzystać wszyscy, którzy chcą zredukować tkankę tłuszczową. Warto zaznaczyć, że tempo tracenia kilogramów jest dość szybkie, a efekty są widoczne. Dieta keto pomaga również w ustabilizowaniu skoków cukru we krwi, pomaga zachować energię przez cały dzień. Osoby, które uprawiają sporty wytrzymałościowe, np. jazda na rowerze lub bieganie, zwykle powinny zwiększyć ilość węglowodanów w diecie. Jadłospis jest bardzo sycący, ze względu na dużą zawartość tłuszczu w posiłkach. To idealny sposób na przestawienie się na mniejsze porcje, co zaowocuje również po skończeniu diety.

Dlaczego catering jest dobrym rozwiązaniem?

Dieta ketogeniczna catering to sposób na przestrzeganie jadłospisu, bez żadnych odstępstw. Posiłki są dokładnie dobrane do celu, ale też do preferencji klienta. To również oszczędność czasu — nie trzeba gotować, a specjalnie przygotowane pudełka z jedzeniem można zabrać ze sobą do pracy lub do szkoły. Pełnowartościowa dieta dostarcza niezbędnych witamin oraz soli mineralnych, komponowana jest z najwyższej jakości składników. Nie trzeba się obawiać o wytrącenie organizmu ze stanu ketozy, co przy samodzielnym przyrządzaniu posiłków jest zjawiskiem dość częstym. Catering to łatwy i skuteczny sposób na trzymanie się wybranej diety.

Materiał partnera