Jak działa dieta z dostawą do domu?

0
1655
Dieta pudełkowa
Diety pudełkowe odnotowały w ostatnim czasie ogromny skok popularności. | fot.: fotolia.com, 190533665 | autor: Beata

Diety pudełkowe odnotowały w ostatnim czasie ogromny skok popularności. Nic w tym dziwnego. Stały się świetną alternatywą dla osób zapracowanych, nielubiących lub niemogących gotować, a także dla tych, które chcą schudnąć, ale nie wiedzą, jak zacząć. Taki sposób odchudzania wybrało też wiele znanych gwiazd, chwalących się efektami w gazetach i na portalach internetowych. Jak to działa i czy faktycznie warto?

Catering dietetyczny to metoda, która pozwala pozbyć się wielu problemów – zarówno zdrowotnych, jak i związanych z naszym wyglądem. Jego podstawowym założeniem jest indywidualny dobór takiego sposobu odżywiania, dzięki któremu zgubimy nadprogramowe kilogramy. Jednak dieta pudełkowa może być również sposobem na pozbycie się innych dolegliwości, m.in. łagodzenia przebiegu niektórych chorób (cukrzycy, nietolerancji pokarmowych itd.), czy uzupełnienia niedoborów witamin i mikroelementów. Może przysłużyć się również temu, że szybciej wrócimy do zdrowia, wzmocnimy odporność, poprawimy swoje samopoczucie, efektywnie przejdziemy na dietę wegetariańską, albo wspomożemy swój organizm w budowaniu tkanki mięśniowej.

Każdego dnia, z samego rana lub wieczorem, w wybrane przez nas miejsce, dostarczane są pudełka zawierające: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Wszystko znajduje się w specjalnych pudełkach, które zapewniają świeżość i dobry smak. Menu jest opracowywane we współpracy z dietetykami, trenerami oraz lekarzami. Gdzie można zamówić gotowe i smaczne jedzenie fit? Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław i inne duże miasta posiadają naprawdę bogatą ofertę cateringów dietetycznych. Decydując się na firmę, z której usług skorzystamy, weźmy pod uwagę przede wszystkim opinie innych osób oraz przykładowe menu. Cateringi dietetyczne często oferują też różnego rodzaju atrakcyjne promocje, np. obniżkę ceny, gdy zamawiamy wraz ze znajomym lub partnerem dostawę pod jeden adres. Doskonałym przykładem jest firma PURE&FRESH, która może zaoferować aż 7 doskonale zbilansowanych diet.

O czym pamiętać, zanim zamówimy catering dietetyczny?

Oczywiście należy zapoznać się z menu. To bardzo istotne, aby dobrać dania stosownie do preferowanych smaków i upodobań. W końcu dieta odchudzająca lub wzmacniająca musi być nie tylko skuteczna, ale i przyjemna, dlatego jadłospis będzie pierwszą rzeczą, na której powinniśmy się skupić. Warto dowiedzieć się również, czy istnieje możliwość zawieszenia tej usługi na wybrany okres, np. w trakcie wakacji, oraz wykupienia jej tylko na wybrane dni tygodnia. Wiele osób decyduje się na catering w ciągu dni roboczych, a w weekendy wybiera gotowanie samodzielne lub jedzenie na mieście.

Zapłaty zawsze trzeba dokonać wcześniej, nigdy nie jest możliwe to „za pobraniem”. Za samą dostawę najczęściej nie płacimy (jest ona w pewnym stopniu wliczona w cenę całej usługi), jednak w wyjątkowych przypadkach może być inaczej. Chodzi o te sytuacje, w których dostawa odejmuje adres znajdujący się poza obrębem działania danej firmy, np. w okolicach Warszawy. Wówczas musimy liczyć się z koniecznością uiszczenia niewielkiej, dodatkowej opłaty.


Materiał partnera zewnętrznego