Dieta pudełkowa – czy faktycznie jest najlepszą metodą na odchudzanie?

0
1098
smaczne śniadanie dieta pudełkowa
Catering dietetyczny to zestaw posiłków na każdy dzień. Jadłospis opracowują doświadczeni dietetycy, potrawy z najwyższej jakości składników przygotowują kucharze, a wszystko dostarczają punktualni dostawcy | fot.: materiał partnera

Temat diet jest obecnie bardzo popularny w internecie. Nic w tym dziwnego – każdy chce wyglądać dobrze i czuć się dobrze, a moda na smukłą sylwetkę nie przemija. Niestety podejmowanie prób zrzucenia zbędnych kilogramów bez pomocy lekarskiej często kończy się efektem jojo. W sieci mnóstwo jest rygorystycznych, niebezpiecznych dla zdrowia diet. Czy dieta pudełkowa jest jedną z nich?

Fit catering a popularne diety

Na początku warto zastanowić się nad tym, co właściwie oferują omawiane opcje. Mówiąc o popularnych dietach można mieć na myśli na przykład dietę kopenhaską, Dukana czy kapuścianą. Każda z nich pozwala w krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy. Wynika to z faktu, że wszystkie zakładają utrzymanie bardzo niskiego, wręcz głodowego limitu kalorycznego. Organizm, gdy nie otrzymuje odpowiedniej do życia dawki kalorii, jest zmuszony wykorzystać zmagazynowaną tkankę tłuszczową. Mimo to bardzo często okazuje się, że podczas drastycznych diet pozbywamy się z ciała głównie wody, a nie tłuszczu. Jednak tego typu informacja i tak nie zniechęca śmiałków. Każdy chce w niespełna dwa tygodnie uzyskać szczupłą sylwetkę, nieważne jakim kosztem. Niestety – zazwyczaj kończy się na tym, że zrzucone kilogramy powracając ze zdwojoną siłą zaraz po powrocie do starych nawyków. Wyniszczony organizm chce natychmiast nadrobić braki i przygotować się na kolejny, ewentualny okres głodu. W wyniku otrzymujemy nie tylko stracone kilogramy z nadwyżką, ale dodatkowo wypadające włosy, słabsze paznokcie i brzydszą cerę. Zdecydowanie lepiej dać sobie więcej czasu na odchudzanie i już nigdy nie powrócić do stanu początkowego. Catering dietetyczny, nazywany też dietą pudełkową, to sposób na bezpowrotne zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednak jego fenomen wcale nie polega na ograniczeniu spożywanych kalorii do minimum.

Czym wyróżnia się catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to zestaw posiłków na każdy dzień. Jadłospis opracowują doświadczeni dietetycy, potrawy z najwyższej jakości składników przygotowują kucharze, a wszystko dostarczają punktualni dostawcy. Wszystko jest dokładnie przemyślane i opracowane w taki sposób, by użytkownik był zadowolony. Na stronach, takich jak https://bedietcatering.pl/, dostępne są różne opcje, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Klient może wybrać również kaloryczność zestawu, zaczynając od 1000 kcal, a kończąc nawet na 2000 kcal. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że organizm będzie wyniszczony, ponieważ otrzyma wszystko to, co jest mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Wiele osób podchodzi sceptycznie do tej metody twierdząc, że nie da się schudnąć bez uczucia głodu. Jednak w diecie nie chodzi o to, by się zagłodzić, ale raczej by utrzymać delikatny deficyt kaloryczny i zmodyfikować swój tryb życia już na stałe. Smaczne i sycące posiłki na pewno ułatwią przetrwanie na diecie i kompletnie zmienią postrzeganie zdrowego odżywiania. Z dietą pudełkową można zrzucić 5, 10, a nawet 50 kg, tylko trzeba dać sobie czas. Dorzucenie do swojej rutyny aktywności fizycznej znacznie go skróci.


Materiał partnera zewnętrznego