Idź do łóżka ze Sferado i powstrzymaj starzenie się skóry

0
3783
Kobieta w jasnej pościeli
Sen, to najlepsze lekarstwo na wiele dolegliwości. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każda z nas marzy, o pięknej, delikatnej i elastycznej skórze. Wiele z Nas w tym celu wydaje dziesiątki złotych na kremy, maseczki i kosmetyki. Wystarczy jednak jeden prosty trik, by Twoja kosmetyczka nie miała nic do roboty. Wystarczy, że skorzystasz z oferty Sferado.

Odmładzanie się na przestrzeni wieków

Chcemy być piękne, to naturalna potrzeba kobiety, niezależnie od wieku i statusu. Już do setek lat kobiety stosowały różne metody, nie tylko po to by podobać się mężczyznom, ale by samemu czuć się pięknie i młodo. Kleopatra stosowała kąpiele w mleku, królowa Elżbieta wybielała swoją cerę, pomimo iż potem okazało się, że barwniki na bazie ołowiu mają zgubny wpływ na zdrowie. W końcu hrabina Elżbieta Batory, wedle ludowych podań i historii, zyskała sławę dzięki odmładzającym kąpielom w krwi swoich służek.
W XXI wieku starzejemy się szybciej?

Dziś na szczęście nie musimy sięgać po takie ekstrema, dzięki rozwojowi nauki i medycyny, wiele problemów związanych ze starzeniem możemy skutecznie ukryć dzięki kremom, maściom i maseczką. Niestety nie oznacza to, że w XXI wieku koncernom farmaceutycznym udało się powstrzymać starość. Paradoksalnie, dziś starzejemy się znacznie szybciej niż ludzie kilkaset lat temu. Fakt, żyjemy dłużej, mamy lepszą opiekę medyczną i dietę, ale kilkaset lat temu kobieca skóra nie miała styczności z zanieczyszczeniem powietrza, spalinami, smogiem, czy nieustanną chemią, którą spożywamy z pokarmem. Gdy do tego dodamy stres, nadgodziny i ciągłe życie w biegu, może okazać się, że XXI wiek wysysa z nas energię dużo szybciej niż życie w ubiegłych epokach.

Gdy maści i kremy to za mało

By zachować swoje piękno stosujemy więc kremy, maseczki, pudry, cześć z nas chodzi nawet do spa. Niestety nieraz jest tak, że pomimo nawet najlepszych maseczek niektórych rzeczy nie udaje nam się ukryć. Nasza skóra robi się blada, mało elastyczna, sucha, pojawia się na niej delikatna wysypka, powiększają się zmarszczki. W takiej sytuacji możemy albo szukać pomocy u dermatologów, którzy nafaszerują nas kolejną dawką chemii, alko skorzystać z pomocy Sferado.

Sen lekarstwem na wszystko

Wszystkie te wymienione wyżej objawy spowodowane są bowiem brakiem lub niedoborem snu. Sen, to bowiem faktycznie najlepsze lekarstwo na wiele dolegliwości. Niemniej wielkie znaczenie ma tu nie tylko ilość snu, ale również jego jakość. To właśnie ona decyduje, czy wstając rano poczujemy się radośni, rześcy, ze skórą przepełnioną naturalnym blaskiem, czy też obudzimy się zmęczeni i słabi.

Sferado najwyższa jakość snu

By więc cieszyć się regenerującym, ożywczym, odmładzającym snem warto skorzystać z pomocy specjalistów z Sferado. Firma ta oferuje nowoczesne materace, których specjalna budowa pozwala na maksymalny relaks i komfort. Materace dostosowują się do kształtu i wagi ciała śpiącego, dzięki czemu zapewniają równomierne podparcie i trzymanie ciała, bez uczucia nacisku czy twardości. Kładąc się na materacach Sferado, będziesz mieć uczucie jakbyś unosiła się w powietrzu. Dzięki czemu znacznie wzrośnie komfort i wygoda Twojego snu.

Jak działa sen?

Dzięki dobrej nocy ze Sferado rano obudzisz się piękna i pełna energii. Wszystko za sprawą tego co dziać będzie się z Twoim organizmem w nocy. Już chwilę po północy w organizmie przyspieszony zostanie proces podziału (wzrostu) komórek skóry, oraz znacznie zwiększy się wydajność usuwania szkodliwych toksyn. Dwie godziny później, delikatnie wzrośnie temperatura Twojego ciała. Rozszerzą się naczynia krwionośne i ciało, w tym i skóra zostanie lepiej dokrwiona, czyli odżywiona i natleniona. Od godziny czwartej nasz organizm zaczyna wydzielać więcej hormonu wzrostu, który w dużym stopniu odpowiada za proces regeneracji komórek. Wreszcie około 5 rano, zaczyna wydzielać się kortyzol, hormon odpowiedzialny, za niwelowany stanów zapalnych, które powodują często przebarwienia na naszej skórze. Zaś około godziny 7 rano procesy regeneracyjne powoli dobiegają końca, tak byśmy mogły wstać z „naładowanymi bateriami” do kolejnego pełnego wyzwań dnia.
By jednak procesy te mogły sprawnie działać potrzebny jest błogi sen, w dobrych warunkach, takich jakie daje np. materac Sferado.

Chcesz dowiedzieć się jaki materac wybrać? Skorzystaj z naszego przewodnika.


Materiał partnera zewnętrznego