Wiedźmin, Pokemon Go, Harry Potter. Rozszerzona rzeczywistość w grach

0
760
pokemony na telefonie
Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości na ekranie smartfona widzimy prawdziwe otoczenie, na które nałożono wirtualne elementy – pokemony i inne przedmioty | fot.: materiał partnera

The Witcher: Monster Slayer to najnowsza gra na telefon komórkowy, która wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości. Po Pokemon Go i Harry’m Potterze twórcy po raz kolejny zachęcają rzesze użytkowników do wypróbowania innowacyjnej aplikacji fantasy. Na czym właściwie polega wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości?

Pokemon Go

Gra rozpoczyna się od wybrania pokemona głównego. Tak jak w grze pamiętaj z czasów konsoli przenośnej gameboy, można się zdecydować na Charmandera, Bulbasaur lub Squirtle. W przypadku odrzucenia wszystkich trzech opcji po chwili pojawi się również możliwość wybrania Pikachu. Następnie gra polega na odnalezieniu w okolicy innych pokemonów oraz złapaniu ich w specjalne kule pokeballe.

Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości na ekranie smartfona widzimy prawdziwe otoczenie, na które nałożono wirtualne elementy – pokemony i inne przedmioty. Gra wymaga przemieszczania się – pokemony trudno złapać w domu. W tym celu przyda się powerbank, gdyż aplikacja zużywa dużo baterii oraz VPN, który zmienia lokalizację wirtualną telefonu – dzięki czemu można złapać pokemony nie występujące w danej okolicy.

Schwytane pokemony trzeba wytrenować, by móc wystawić je do walki z innymi graczami. Gra cieszyła się ogromną popularnością tuż po premierze kilka lat temu, a obecnie z powodu pandemii koronawirusa przebywa drugi boom zainteresowania w Polsce. W Internecie łatwo znaleźć grupy amatorów Pokemon Go, którzy regularnie organizują specjalne eventy, podczas których można wymieniać się pokemonami z innymi trenerami lub złapać rzadkie okazy występujące w nowych kolorach.

Harry Potter: Wizards Unite

Aplikacja działa na podobnej zasadzie jak Pokemon Go i stworzona została przed tego samego producenta Niantic. Użytkownik przemieszcza się po okolicy, a na ekranie telefonu poza rzeczywistym obrazem otoczenia widzi magiczne przedmioty, które w wyniku tajemniczego kataklizmu przedostały się do świata niemagicznego. Zadanie polega na ich odnalezieniu i odesłaniu z powrotem.

Gracz musi w tym celu nauczać się rzucać odpowiednie zaklęcia, zdobywać poziomy, dzięki czemu odblokowuje nagrody. Może też zbierać składniki, które służą do warzenia mikstur o magicznych efektach oraz wybrać magiczną profesję jako auror zmagający się z mrocznymi czarodziejami, magizoolog oswajający fantastyczne bestie lub profesor poznający tajniki nowych zaklęć.

Wiedźmin: Pogromca Potworów

Nowa gra Wiedźmin: Pogromca Potworów w ogromnym skrócie polega na wytropieniu potworów i ich wyeliminowaniu. W tym celu należy wykorzystać zdobywany stopniowo ekwipunek i punkty doświadczenia. Już na początku może okazać się, że gra nie jest prosta. Twórcy wykorzystali wiele elementów RPG, dlatego większość potworów nie będzie tak łatwa do zabicia.

Aplikacja pozwala wykorzystać takie czynniki jak pogoda, pora dnia, zmysły bohatera by wytropić potwory. Użytkownik przyjmuje nowe zlecenia, dzięki którym może zdobywać specjalne trofea. Bossowie, trudniejsze zadania i zaawansowani wrogowie – wymagają odrobiny pomysłowości.

Materiał partnera