Wózki dla psów – jak znaleźć idealny model?

0
518
wózek dla psa
Kupując wózek dla psa należy przede wszystkim mieć na uwadze wiek i gabaryty naszego pupila | fot.: stock.adobe.com

Psi podróżnicy, a także pupile o ograniczonych możliwościach ruchowych potrzebują odpowiedniego środka transportu. Tu z pomocą przychodzą specjalne wózki dla psów. Jak znaleźć model odpowiadający potrzebom naszego czworonożnego pupila? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Po pierwsze wielkość i wiek psa

Kupując wózek dla psa należy przede wszystkim mieć na uwadze wiek i gabaryty naszego pupila. Spacerówki dla małych psów są dość łatwo dostępne. Wózki dla większych psów występują już rzadziej. Z kolei zakup środka transportu dla owczarka niemieckiego albo labradora może być już niestety niemożliwy. Jak rozpoznać, że wózek zmieści naszego psa? Najlepiej spisać dokładne wymiary psa, w tym jego długość i szerokość w różnych pozycjach, a potem porównać je z wymiarami wózka. Poza tym należy sprawdzić informację o maksymalnym obciążeniu wózka. Najtrwalsze modele wytrzymają nacisk nawet 100 kilogramów.

Po drugie wytrzymała konstrukcja

Wózki dla psów powinny oferować również solidną konstrukcję. Najlepsze modele wykonane są z bardzo mocnego i niezawodnego tworzywa sztucznego albo metalu. Chodzi nie tylko o utrzymanie samego nosidła, ale również o dobrą amortyzację wózka i uchronienie go przed przewróceniem na nierównościach. O te elementy dodatkowo zadbają odpowiednie koła. Wózki dla psów powinny zostać wyposażone w koła pneumatyczne, które są dodatkowo bardzo zwrotne i umożliwiają łatwe manewrowanie wózkiem nawet na trudnym podłożu. Dzięki nim zwiększy się także komfort psa, który nie odczuje wszelkich pokonywanych nierówności.

Po trzecie komfort i wygoda pupila

Wybierając wózki dla psów warto też wziąć pod uwagę wnętrze tego środka transportu. Sprzęt, w którym nasz pupil zgodzi się spędzić trochę czasu musi być dla niego maksymalnie komfortowy. Warto postawić na model, który wyściełany jest miękkim, a jednocześnie łatwym w utrzymaniu w czystości materiałem. Musi on być również odporny na zniszczenie. Pies nie może go łatwo przegryźć lub rozedrzeć pazurami. Przy okazji o bezpieczeństwo psa zadbają również specjalne szelki i zaczepy, w które niejednokrotnie wyposażone są wózki dla psów. Z kolei dzięki praktycznym siatkom wózek będzie miał dostateczną cyrkulację powietrza.

Gdzie kupić wózek dla psa?

Solidne wózki dla psów dostępne są w zaufanych i sprawdzonych sklepach. Nie należy ograniczać się w szukaniu do sklepów zoologicznych i dedykowanych zwierzętom. Często takie akcesoria prezentowane są bowiem również tam, gdzie oferują szeroko pojęte produkty do domów i mieszkań.

Materiał partnera