Miejsce dla kota

0
399
legowisko dla kota
Przy wyborze odpowiedniego łóżka dla kota warto zastanowić się, jaka ma być podstawowa funkcja legowiska | fot.: stock.adobe.com

Koty chodzą własnymi ścieżkami i choć może się wydawać, że są w stanie spać niemalże w każdym miejscu – czasem kompletnie irracjonalnym, to jednak warto zadbać o ich przestrzeń, nawet jeśli będą pojawiać się tam okazjonalnie – pomiędzy kolanami, sofą, fotelem czy naszym posłaniem w sypialni. Łóżka dla kota stają się pewnego rodzaju azylem, które pozwala czuć się po prostu bezpiecznie.

Idealne łóżka dla kota

Nie każdy kot będzie chciał korzystać ze specjalnego legowiska, ponieważ, jak wszyscy wiemy, mruczki mają swoje zdanie oraz przyzwyczajenia. Warto jednak nawet wtedy zainwestować w legowisko, ponieważ pełni ono kilka ważnych funkcji i na pewnym etapie życia czworonoga może mu się po prostu przydać. Najważniejszą zaletą, jaką mają łóżka dla kota, jest wspomniane już poczucie bezpieczeństwa. To swoisty azyl, do którego nikt inny nie ma wstępu. Poza tym jest miejscem niezwykle komfortowym i zapewnia idealne warunki snu i odpoczynku. Poza miękkością gwarantuje także termoregulację, a w chłodniejsze dni i noce pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę ciała.

Jakie legowisko wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego łóżka dla kota warto zastanowić się, jaka ma być podstawowa funkcja legowiska. Warto w tym aspekcie pochylić się nad potrzebami, przyzwyczajeniami i charakterem samego zwierzaka. Popularnością cieszą się tak zwane budki. Pozwalają zwierzakowi się schować, wyciszyć, odciąć od świata, a tym samym gwarantują niczym niezakłócony sen. Takie schronienie doskonale wpisuje się we wrodzone potrzeby kotów, ponieważ w naturze są drapieżnikami i mają naturalnych wrogów. Niewielka i zamknięta przestrzeń zapewnia również odpowiednio wysoką temperaturę, a dzięki miękkiej poduszce jest tam bardzo komfortowo. I dlatego właśnie można założyć, że twój kot pokocha właśnie to miejsce. Budka dla kota powinna stanąć w ustronnym miejscu, wokół którego nie przechodzi wiele osób i nie pojawiają się postronni goście.

Otwarte łóżka dla kota

Dużą popularnością cieszą się również okrągłe, owalne lub prostokątne klasyczne posłania wyposażone w boki. Są bardzo wygodne, choć nie zapewniają poczucia intymności. Doskonale jednak wpisują się w pozostałe potrzeby zwierzęcia. Warto tego typu łóżka dla kota postawić w ustronnym miejscu mieszkania, gdzie zwierzę będzie mogło odpocząć. Wielu klientów sięga również po specjalne materace dla kotów. Są wykonane z różnych materiałów, bywają miękkie i puchate, przyjemne w dotyku i zapewniają niezwykły komfort. I to on jest najważniejszą zaletą. Tego typu legowiska powinny pojawić się w miejscach, gdzie kot odpoczywa. Poza tym warto się również zastanowić nad tym, jak zadbać o przestrzeń wysokich półek czy szafek, parapetu, ponieważ to właśnie stamtąd zwierzak najczęściej lubi obserwować otaczający świat i życie domowników. Specjalne materace będą wyróżniać się antypoślizgowym spodem, poza tym rewelacyjnie wyglądają i wpiszą się świetnie nie tylko w potrzeby zwierzaka, ale również w styl wnętrza. W sklepach znaleźć można również poduszki, maty i kocyki, a nawet designerskie łóżeczka.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.krakvet.pl/


Materiał partnera zewnętrznego