Karma dla psa? Wybieraj mądrze a nie tanio!

0
2015
Dziecko karmi psa
Najważniejszym składnikiem w produktach dla zwierząt jest zawartość mięsa i jego jakość. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nie trzeba nikogo przekonywać, że posiadanie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Powinien być traktowany jako pełnoprawny członek rodziny i w taki też sposób należy o niego dbać pod każdym względem. A jedną z najważniejszych spraw jest odpowiednie żywienie psa.

Dbaj o niego, jak o siebie samego

Pies wnosi do rodziny dużo radości. Sprawia, że czujemy się bezpieczniejsi i dotrzymuje towarzystwa, kiedy tego potrzebujemy. Tak jak człowiek, pies odczuwa, choruje, powinien zdrowo się odżywiać i być regularnie badany. Podobnie jak ludzie korzystają z diet i starają się właściwie odżywiać, tak i czworonogi powinny otrzymywać pożywienie, które jest dla nich właściwie dobrane. Właściwie dobrane, czyli jakie?

Samodzielne przygotowanie vs gotowa karma

Na rynku jest mnóstwo dostępnych karm i produktów do jedzenia dla psów – od zdrowych przekąsek aż po suchą karmę i specjalnie przygotowywane posiłki. Oczywiście można także samodzielnie przygotowywać dla psa jedzenie – wtedy mamy kontrolę nad tym, co i w jakich ilościach pochłania nasz czworonóg. Jest to jednak bardzo czasochłonne i nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego warto zdecydować się na zakup gotowej karmy od sprawdzonego producenta, który wysoką jakość produktów może potwierdzić odpowiednimi badaniami i certyfikatami. Taką propozycją jest chociażby karma Beyond od marki Purina, która łączy wyselekcjonowane, pochodzenia naturalnego składniki od sprawdzonych dostawców, tworząc szeroką ofertę w 100% pełnowartościowych karm dla zwierząt.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy?

Wybierając karmę dla swojego psa należy zwrócić uwagę na etykiety, bo to właśnie z nich dowiemy się najważniejszych rzeczy o produkcie, który zamierzamy kupić. Podany na niej skład, informacje o dostawcach, wartości odżywcze, częstotliwość karmienia czy ilość karmy uzależniona od wagi psa to kluczowe informacje, które powinny mieć wpływ na decyzje o wyborze odpowiedniego produktu.

Najważniejszym składnikiem w produktach dla zwierząt jest zawartość mięsa i jego jakość. To właśnie ono powinno być podstawą diety czworonoga. Wiadomo, że im więcej jest w karmie mięsa, tym bardziej jest ona wskazana. Zawartość mięsa podawana jest przez producentów standardowo w procentach i pod określonym nazewnictwem. W związku z czym można rozróżnić cztery procentowe wskaźniki, których należy być świadomym: mniej niż 4% mięsa (karma o smaku mięsa), 4-14% mięsa (karma z mięsem), 14-26% mięsa (karma bogata w mięso), powyżej 26% (karma mięsna).

Decydując się na wybór konkretnej karmy chcemy mieć pewność, że jej skład został odpowiednio dopracowany, aby dostarczyć psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a jakość jest wysoka. Taką gwarancję daje wspomniana już wyżej karma Beyond od marki Purina, o której więcej dowiesz się na stronie internetowej https://www.purina.pl/psy/beyond/.

Zbilansowana dieta i regularne posiłki

Zdrowie i dobre samopoczucie psa powinno być dla właścicieli priorytetem. Wówczas czworonóg jest pełen życia i chętnie towarzyszy nam w codziennych aktywnościach. Zbilansowana pod względem odżywczym karma wpływa na właściwy rozwoju zwierzęcia przez całe jego życie. Brak ważnych składników odżywczych może prowadzić do powstawania różnych chorób, których można uniknąć stosując odpowiednie zasady żywienia i wysokiej jakości karmę, bogatą w mięso i właściwości odżywcze.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do właściwego żywienia psa, warto skonsultować te kwestie z lekarzem weterynarii, który profesjonalnie określi potrzeby zwierzęcia i zaproponuje konkretne produkty, spełniające najwyższe standardy dotyczące jakości.

Istotną kwestią jest też to, by co jakiś czas zmieniać karmę dla psa na taką, która różni się chociażby składem surowcowym czy kształtem krokietów. W karmach Purina Beyond można wybierać w różnych smakach, np. jagnięcina, kurczak czy łosoś. Są to karmy bez dodatku pszenicy, bez sztucznych barwników, aromatów i konserwantów, a poza tym są po prostu smaczne.

Warto zainwestować w karmę wysokiej jakości

Na pożywieniu dla psa, które wytwarzane jest z wysokiej jakości składników od sprawdzonych producentów, nie warto oszczędzać. Efekty widoczne są gołym okiem. Do topowych marek, które produkują żywność dla psów najwyższej jakości, należy właśnie Purina Beyond. Dlaczego marka ta zasługuje na zaufanie?

Eksperci marki wybierają wyselekcjonowane składniki pochodzenia naturalnego, w których zawartość wartości odżywczych spełnia najwyższe standardy jakości. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług konkretnych dostawców pobierane są próbki składników, które następnie poddawane są ocenie przez zespół specjalistów żywienia zwierząt. Produkty, które powstają, są testowane na wiele sposobów, a także sprawdzane pod względem strawności i smaku.

Żywienie psów to indywidualna sprawa, która powinna być starannie rozważona. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele karm, które skomponowane są dla konkretnych ras i pod względem wymagań poszczególnych zwierząt, m.in. wiek, aktywność, styl życia czy dolegliwości zdrowotne. Ostateczny wybór zależy od konkretnych potrzeb czworonoga.


Materiał partnera zewnętrznego