Co musisz wiedzieć, kupując pierwsze narty?

0
826
pierwsze narty
Narty warto kupować podczas letnich wyprzedaży, wtedy bowiem mogą być najtańsze | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zakup pierwszych nart zazwyczaj wiąże się z satysfakcją i podekscytowaniem, ale i milionem pytań, których nie warto zostawiać bez odpowiedzi. Brak doświadczenia i odpowiedniej wiedzy w zakresie sprzętu narciarskiego może uśpić naszą czujność i sprawić, że zostaniemy posiadaczami wadliwej pary nart, o niskiej jakości, w których jazda może być, po prostu, niebezpieczna

Pierwsze narty – na co zwrócić uwagę?

Zanim przejdziemy do pozatechnicznych zagadnień, warto pochylić się nad specyfikacją nart i technicznych kwestii, które mogą wpłynąć na nasz wybór. Przede wszystkim liczy się długość nart i w tym zakresie można popełnić naprawdę wiele błędów. 

Jak dobrać długość nart? Nie ma na to uniwersalnej odpowiedzi, gdyż długość dopasowuje się do wzrostu osoby, która z nart będzie korzystała zwracają uwagę eksperci z serwisu NartyWarszawa.pl. Najlepszą długością jest taka do brody, jednak w zależności od własnych preferencji możesz wybrać też takie narty, które sięgają długością do Twojego nosa lub klatki piersiowej. Generalnie, każda długość która odpowiada długości w odcinku między klatką a nosem jest wskazana. Im krótsze narty, tym lepiej je prowadzić, dlatego taka opcja może najbardziej pasować tym, którzy nie mają dużego doświadczenia z jazdą na nartach lub chcą mieć więcej kontroli nad swoją jazdą.

Narty warto kupować podczas letnich wyprzedaży, wtedy bowiem mogą być najtańsze. Jeżeli nie jeździliśmy nigdy na nartach, to nie oznacza to, że polubimy taką aktywność, dlatego wydanie zbyt dużej kwoty może wydać nam się nieracjonalne. Podczas wyprzedaży można trafić jednak na dobre okazje, które pozwolą na zakup markowego sprzętu w niższej cenie. 

Skoro narty, to i buty narciarskie – te dwa elementy sprzętu narciarskiego bezpośrednio się ze sobą łączą. Buty narciarskie muszą być zdecydowanie bardziej dopasowane niż buty noszone na co dzień, jednak ich noszenie nie może sprawiać bólu, a jakikolwiek zbyt intensywny ucisk oznacza, że buty zostały nieprawidłowo dobrane. Pamiętaj także o doborze kijków, kasku i specjalnej kominiarki oraz kombinezonu narciarskiego, który ochroni przed zimnem, wiatrem i upadkiem.

Cena jest czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę, ale nie powinna być jedynym wyznacznikiem decyzji o zakupie. Tanie narty mogą być wykonane ze słabej jakości materiałów i powodować problemy podczas użytkowania na stoku. Ze względu na nienajlepsze wykonanie mogą też wymagać częstych napraw lub wymian.

Warto zwrócić uwagę na markę nart. Wybierając swoich nowych towarzyszy białego szaleństwa, lepiej polegać na sprawdzonych rozwiązaniach. Narty Atomic cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników i są szeroko rekomendowane, więc jeżeli rozważasz zakup pierwszych nart, to właśnie Atomic może być najlepszą opcją. Dodatkowo, jeśli masz wątpliwości i pytania, to liczba komentarzy na temat renomowanego sprzętu zapewne dostarczy Ci potrzebnych odpowiedzi. W przypadku sprzętów nieznanych marek, uzyskanie dodatkowych informacji o nich może być utrudnione, możesz nie zobaczyć także ważnych dla podjęcia decyzji opinii innych użytkowników. Nie możesz kierować się wyłącznie rekomendacjami, ale warto wziąć je pod uwagę w przypadku zakupu szczególnie pierwszych nart.

Wybór pierwszych nart może być przyjemnością, jeśli zrobisz dokładny research i wybierzesz kilka par dla siebie, a później zweryfikujesz je w rzeczywistości. Pamiętaj, by wybrać sprawdzone rozwiązania znanych marek, które gwarantują bezpieczeństwo i wysoką jakość. Powodzenia na stoku!


Materiał partnera zewnętrznego