Zegarki – jak upolować promocję?

0
963
zegarki na prezent
Markowe zegarki są drogie, dlatego to szczególny prezent przeznaczony dla wyjątkowej osoby lub na wyjątkową okazję np. na rocznicę ślubu, z okazji awansu, zdania bardzo ważnego egzaminu czy okrągłych urodzin | fot.: pixabay.com

Markowe zegarki to idealny prezent na specjalną okazję, zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Dobrze dobrany, gustowny i wykonany z materiałów dobrej jakości będzie służył długie lata. W czasach, gdy wielofunkcyjne telefony komórkowe przejęły funkcje odmierzania czasu, alarmowania o spotkaniach, czy wskazywania dni miesiąca, zegarek jest raczej kosztownym gadżetem, niemniej wskazuje na dobry gust właściciela.

Na jakie okazje zegarek będzie idealnym prezentem?

Jeśli nie jesteś przesądny, i osoba którą chcesz obdarować również nie jest, zegarek będzie dobrym prezentem na wiele okazji. Do niedawna zegarek, obok roweru, był sztandarowym prezentem na komunie. Dziś dzieci wolą dostawać tablety i coraz mniej z nich potrafi odczytać godzinę z prawdziwego cyferblatu. Zegarek będzie za to doskonałym prezentem dla dorosłych, i to zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Markowe zegarki są drogie, dlatego to szczególny prezent przeznaczony dla wyjątkowej osoby lub na wyjątkową okazję np. na rocznicę ślubu, z okazji awansu, zdania bardzo ważnego egzaminu czy okrągłych urodzin. Jeśli zegarek ma być przeznaczony dla młodej osoby np. z okazji komunii czy zdania matury, bardziej niż na klasyczny wygląd i dobrą markę należy zwrócić uwagę na atrakcyjny wygląd i wielofunkcyjność.

Jak wybrać zegarek męski?

Do wyboru są zazwyczaj 3 opcje: zegarek garniturowy, zegarek codzienny i zegarek sportowy.  Zegarek garniturowy, to elegancki model wizytowy, do noszenia z garniturem lub koszulą, dlatego powinien być dość płaski by zmieścić się pod mankietem. Najlepiej wybrać taki, który będzie bardzo klasyczny, w stonowanych kolorach, minimalistyczny i po prostu gustowny. Zegarek codzienny może być bardziej „szalony”, powinien jednak pasować do stylu mężczyzny, który ma go otrzymać. Trzeba pamiętać, że zegarek codzienny będzie noszony także do pracy, dlatego warto wybrać taki o klasycznym wyglądzie, ponieważ bardziej będzie świadczył o dobrym guście właściciela, niż spełniał funkcje użytkowe, które teraz w większości przejęły telefony komórkowe. I trzeci rodzaj: zegarek sportowy. Ten model może być już zupełnie kosmiczny, ważne żeby był funkcjonalny i czytelny. Powinien być wstrząso- i wodoodporny. Dodatkowo dobrze by posiadał np. chronometr i miernik pulsu, dla biegacza idealny będzie posiadający funkcję GPS, która pozwoli zapisać pokonaną trasę.

Jak wybrać zegarek dla kobiety?

W zasadzie, wybór jest podobny. Wybierając zegarek codzienny lub sportowy, należy kierować się tymi samymi kryteriami, co w przypadku męskich zegarków. Jeśli jednak prezent ma być wyjątkowy, warto podarować kobiecie zegarek wieczorowy, który będzie jednocześnie biżuterią. Należy zrobić wcześniej mały wywiad i sprawdzić jaką biżuterie nosi, by dopasować go do reszty.

Gdzie kupić zegarek – jak upolować promocję?

Przed zakupem wybrany zegarek najlepiej obejrzeć i przymierzyć w sklepie stacjonarnym. W sklepie trzeba sprawdzić jak zegarek leży na ręce, czy nie jest za duży lub przeciwnie zbyt mały, czy bransoleta nie jest zbyt krótka lub długa. W markowym salonie dostępne są też niektóre modele niedostępne online.

Osoby, które są zdecydowane na konkretny model i obejrzały go wcześniej w sklepie, powinny poszukać promocyjnych ofert w Internecie. Nie sztuką jest wydać dużo, sztuką jest robić zakupy z głową i dokonać zakupu w jak najlepszej cenie. Promocje na modne zegarki, można znaleźć w wielu miejscach w sieci, dlatego nie należy kupować w pierwszym lepszym z nich. Warto porównać ceny w różnych sklepach, poszukać kodów rabatowych, poczytać opinie o produktach i obsłudze w konkretnym miejscu. Upewnić się czy sklep sprzedaje tylko markowe, oryginalne produkty.

Szukając zegarków w promocyjnej cenie warto poszukać stron z kodami rabatowymi na daną grupę produktów. Można zajrzeć np. do serwisu alerabat.com, tu znajdują się kody promocyjne na zakupy np. na zegarki marki Swiss, czy Apart (http://alerabat.com/kody-promocyjne/apart). Polując na promocje, dobrze zapisać się do newslettera na oficjalnej stronie producenta zegarków marki, która nas interesuje, lub na stronie sklepu, który je dystrybuuje. Sklepy internetowe często robią wyprzedaże tylko dla swoich subskrybentów, dlatego dobrze być z tym na bieżąco.

Jeśli prezent jest zaplanowany z dużym wyprzedzeniem można poczekać do sezonowych przecen i upolować trzydziesto- a może i pięćdziesięcioprocentową promocję.

Poza tym dla osób, które chcą kupić markowy zegarek w promocyjnej cenie, niekoniecznie z najnowszej kolekcji, dobrym miejscem będą outlety internetowe. To samodzielne strony, albo podstrony sklepów internetowych, można tam znaleźć nawet piędziesięcio- i siedemdziesięcioprocentowe promocje na zegarki damskie i zegarki męskie.

Kupiłem zegarek – co dalej?

Jeśli zegarek ma służyć długie lata trzeba o niego odpowiednio dbać i go serwisować. Najlepiej nie zakładać go w sytuacjach, w których może się uszkodzić. Dobrze ograniczyć mu kontakt ze słoną wodą, perfumami, unikać nagłych zmian temperatur. Ponadto należy go serwisować. W zależności od mechanizmu jaki ma w środku: mechaniczne co najmniej co trzy lata, kwarcowe co 2-5 lat przy wymianie baterii, elektroniczne co 5 lat.


Materiał partnera zewnętrznego