Jak wyzwolić emocje, czyli prezent dla mężczyzny

0
1115
Prezent dla faceta
Warto zadać sobie pytanie, co sprawi autentyczną radość i wiąże się z pasjami mężczyzny | fot.: Fotolia

Kapcie, skarpety czy krawat, tak samo jak nieśmiertelny zestaw do golenia, są passé. Aby prezent zrobił należyte wrażenie na obdarowanym musi być odpowiednio przemyślany. Warto więc zadać sobie pytanie, co sprawi autentyczną radość i wiąże się z pasjami mężczyzny. Kiedy już ustalimy fakty, warto przystąpić do działania i poszukać czegoś naprawdę niebanalnego.

Rekomendacje kulturalne

Powściągliwego intelektualistę z pewnością zachwyci dobra książka z ulubionego gatunku (albo też pięknie wydana seria). Dla miłośnika fantasy – na przykład zbiór opowiadań George’a R.R. Martina, inny niż saga Pieśń Lodu i Ognia lub (jak się już ukażą) długo oczekiwane przez fanów Wichry zimy. Lubiącemu ekscytujące biografie – historię któregoś z wybitnych himalaistów, a entuzjaście kryminałów prozę Remigiusza Mroza albo bijącą rekordy popularności serię Grzegorza Kalinowskiego.

Kinomaniaka ucieszy bilet wstępu na całonocny maraton filmowy, teatromaniaka – wspólne wyjście na obleganą sztukę, fana muzyki – płyta z edycji kolekcjonerskiej albo karnet na festiwal. Jeśli mężczyzna zaś  jest zafascynowany planszówkami, wystarczy poczytać recenzje i sprawdzić, której pozycji brakuje w jego kolekcji.

Drobne przyjemności

Niejednokrotnie przepustką do niezapomnianych emocji stają się niewielkie uciechy. Zestresowanych ucieszy masaż, smakoszowi warto zarezerwować stolik w ekskluzywnej restauracji, np. wyróżnionej przez przewodnik Michelin. Sprawdzą się także zaproszenia na przeróżne warsztaty: baristy, barmański, sommelierski albo kurs robienia sushi.

Inwestycja w siebie

Wiele radości przynoszą także wszelkie prezenty zachęcające do zrealizowania budzących się bądź stopniowo rozwijanych zainteresowań. Czy potencjalny obdarowany nie wspominał czasem o chęci nauki języka obcego? Wystarczy poszukać profesjonalnego lektora i wykupić na przykład cykl kilku spotkań, żeby obdarowany złapał językowego bakcyla. Aby zaś zaszczepić nową pasję możemy także pomyśleć o kursie nurkowania, skałkowym albo taternickim, nauce snookera, golfa lub tenisa. Kiełkującą miłość do fotografii można wzmocnić warsztatami z profesjonalistą, a postanowienie noworoczne dotyczące regularnych wizyt na siłowni – prezentem w postaci karnetu z indywidualną opieką trenera personalnego. Czy Twój mężczyzna nie przebąkiwał przypadkiem o pragnieniu gry na perkusji albo gitarze? No właśnie, wystarczy tylko odpowiednio zachęcić go do zrealizowania tych planów.

Ekstremalne przeżycia

Zestresowany, potrzebujący silnych wrażeń facet ucieszy się zaś z możliwości spożytkowania energii w ciekawy sposób. Niezapomnianym przeżyciem jest spływ raftingowy rwącą rzeką albo skok ze spadochronem w tandemie. Lubiącym sobie postrzelać radość sprawi wizyta na strzelnicy albo dołączenie do grupy paintballowej. Ci, którzy uwielbiają się sprawdzać w trudnych warunkach, chętnie wybiorą się na bieg surviwalowy, bootcamp (czyli zaprawę wojskową) albo wejście z indywidualnym przewodnikiem na jeden z górskich szczytów. Poszukujący wyzwań w motosporcie zasmakują w możliwości poprowadzenia super auta po profesjonalnym torze.

Żeby prezent sprawił prawdziwą radość, potrzeba niewiele inwencji twórczej. Kluczem do sukcesu powinny być więc prawdziwe emocje, pasje i niezapomniane przeżycia, a nie względy praktyczne.


OLI