Puchary piłka nożna – skuteczna zachęta do aktywności fizycznej!

0
4214
Dużo pucharów czeka na odbiór
Aktywność fizyczna jest ważna dla prawidłowego rozwoju organizmu młodego człowieka, a także dla zachowania sprawności w dorosłym życiu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Aktywność fizyczna jest ważna dla prawidłowego rozwoju organizmu młodego człowieka, a także dla zachowania sprawności w dorosłym życiu. Rola sportu jest nie do przecenienia, dlatego nowa piramida żywienia stawia ruch na pierwszym miejscu. Szczególnie istotne jest zachęcanie do aktywności dzieci, gdyż nawyki wykształcone w dzieciństwie procentują w dorosłości. Aby skłonić dzieci do uprawiania sportu, warto wynagradzać je za ich trudy. Odpowiednią nagrodą są puchary piłka nożna oraz przeznaczone dla innych młodych sportowców.

  1. Puchary piłka nożna – trofeum dla dumnych sportowców
  2. Sportowa rywalizacja pozytywnie wpływa na dzieci

Dzieci powinny ruszać się jak najwięcej, gdyż aktywność fizyczna pomaga im budować silne mięśnie, stawy i kości. Uprawianie sportu chroni przed nadwagą i wieloma schorzeniami cywilizacyjnymi w przyszłości, dlatego rodzice, nauczyciele i inne osoby powinny zachęcać chłopców i dziewczynki do ćwiczeń fizycznych każdego dnia. Pomóc w tym mogą puchary piłka nożna, które ucieszą zwłaszcza chłopców, jak i trofea dla dziewczynek, które wybierają inne sporty.

Puchary piłka nożna – trofeum dla dumnych sportowców

Trofea w postaci pucharów dla młodych piłkarzy zachęcają dzieci do aktywności fizycznej znacznie skuteczniej niż inne nagrody. Dobre oceny z wychowania fizycznego, korzyści dla organizmu i inne zalety ćwiczeń są ważne, lecz dzieciaki bardziej doceniają możliwość pochwalenia się pucharem, który otrzymają. Puchary piłka nożna to jedyna nagroda, którą otrzymują wyłącznie najlepsi. Dzieci cieszą się z wygranej bez względu na to, na jakim szczeblu odbywają się zawody. W celu zachęcania ich do aktywności fizycznej, nawet w czasie wewnątrzszkolnych rozgrywek warto uhonorować wygranych pucharem.

Sportowa rywalizacja pozytywnie wpływa na dzieci

Rywalizacja sportowa ma pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny dzieci. Treningi uczą pokonywania własnych słabości, rozwijają umiejętność współpracy, a także radzenia sobie w przypadku pojawiania się konfliktów z innymi dziećmi. Ruch poprawia samopoczucie, gdyż zwiększa wydzielanie endorfin, dlatego aktywność fizyczna jest ważna dla nastolatków. W okresie dojrzewania burza hormonalna powoduje wahania nastroju, dlatego sportowa rywalizacja jest skuteczną pomocą w przypadku wystąpienia okresów obniżenia samopoczucia. Dodatkowo zwycięstwo w rozgrywkach sportowych podnosi samoocenę dzieci i uczy je, że ciężka praca i systematyczność przynoszą znakomite efekty. Dzięki temu w dorosłym życiu łatwiej jest osiągać wyznaczone sobie cele.


Materiał partnera zewnętrznego