Kupujemy pierwszy wózek dla niemowlaka

0
926
kobieta z wózkiem dziecięcym
Wybierając konkretny model, należy się kierować wygodą rodziców oraz niemowlęcia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybór pierwszego wózka dla dziecka nie jest łatwy, zwłaszcza jeśli zostajemy rodzicami po raz pierwszy. Nasuwa się wtedy mnóstwo pytań o to, jakie akcesoria i funkcje będą nam potrzebne i który model będzie dla nas najodpowiedniejszy. Szeroki wybór wózków daje rodzicom szereg możliwości. Niektóre z nich mają liczne udogodnienia, inne pozostają skromne i proste, co nie znaczy gorsze. Odpowiedź na pytanie – który wózek jest najlepszy – w każdym przypadku może być nieco inna. Inne są bowiem oczekiwania i potrzeby rodziców.  

Bez wózka opieka nad dzieckiem byłaby niezwykle trudna. Wyjście na spacer, do sklepu, czy wizyta u lekarza za każdym razem wymaga przewiezienia maluszka, a przy okazji wielu akcesoriów, które są niezbędne przy sprawowaniu nad nim opieki. Głęboki wózek będzie towarzyszył rodzicom i niemowlęciu do czasu, aż dziecko zacznie siadać i będzie umiało stabilnie utrzymać się w takiej pozycji. To oznacza, że wózek głęboki będzie służył przez kilka pierwszych miesięcy życia dziecka.

Jakie są Twoje oczekiwania?

Zanim rodzice dokonają wyboru konkretnego modelu, powinni jasno sprecyzować swoje oczekiwania. Zależy im na wózku głębokim, który później wymienią na kompaktową spacerówkę, czy wolą wybrać wózek wielofunkcyjny? Chcą, by wózek dla dziecka miał koła plastikowe, piankowe, czy może pompowane? Wózek powinien mieć sporo dodatkowych akcesoriów, czy lepiej z nich zrezygnować na rzecz tego, by był lżejszy przy jego wnoszeniu po schodach? Udzielenie odpowiedzi na te i inne pytania pomoże jasno określić potrzeby. Dzięki temu wybór wózka, nawet w przypadku tak szerokiego asortymentu, jaki oferuje sklep https://www.Wozki-Foteliki.pl, będzie zdecydowanie łatwiejszy.

Po jakiej nawierzchni będziesz się poruszać?

O ile jazda wózkiem po asfaltowych ulicach i równo wybrukowanych chodnikach niemal nigdy nie stwarza rodzicom problemów, o tyle pokonywanie przeszkód takich jak dziurawa nawierzchnia, krawężniki oraz przemieszczanie się po piaszczystych drogach już tak. Dlatego w niektórych przypadkach kluczowym kryterium powinny być koła wózka. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się duże koła, które łatwiej pokonują nierówności i piaszczyste nawierzchnie. Na wyboistych drogach dobrze sprawdzą się koła pompowane albo duże koła piankowe. Warto jednak pamiętać, że koła pompowane sprawią jednocześnie, że wózek będzie cięższy.

Ile powinien ważyć wózek dla niemowlęcia?

Odpowiedź na to pytanie również jest zależna od konkretnych potrzeb rodziców dziecka. Podnoszenie wózka podczas wsiadania do środków komunikacji miejskiej albo wnoszenie go po schodach wymaga wyboru lżejszego modelu, który znacznie ułatwi codzienne przemieszczanie się z maluszkiem. Rodzice, którzy nie muszą pokonywać takich przeszkód i nie przewożą wózka często samochodem, a zatem nie mają potrzeby wkładania go do bagażnika, mogą wybrać nieco cięższy model. Waga wózka zależy między innymi od tego, z jakiego został wykonany materiału, jakie ma koła i w jakie akcesoria został wyposażony.

Jakich dodatkowych udogodnień będziesz potrzebować?

Szeroki wybór wózków to także szerokie możliwości. Rodzice mogą zdecydować się na model z przekładaną rączką, dużym koszem na zakupy, moskitierą, śpiworkiem, amortyzacją i wieloma innymi udogodnieniami.

Wybierając konkretny model, należy się kierować wygodą rodziców oraz niemowlęcia.


Materiał partnera zewnętrznego