Wakacje w wielkim mieście, czyli co robić w Warszawie

0
2551
Wakacje w Warszawie
Stolica oferuje nam szeroki wachlarz możliwości, które zainteresują nawet najbardziej wybrednego mieszkańca | fot.: Fotolia

Nadeszły upragnione przez nas wszystkich wakacje. Nie każdy jednak decyduje się na urlop w ciepłych krajach lub też nad naszym polskim morze. Wielu z nas zostaje w miastach, ale proszę się nie obawiać. W szczególności, jeśli mieszkacie w Warszawie. Stolica oferuje nam szeroki wachlarz możliwości, które zainteresują nawet najbardziej wybrednego mieszkańca.

Muzyczne uniesienia w Łazienkach Królewskich

Każdy, kto jest miłośnikiem muzyki klasycznej obowiązkowo powinien wybrać się do Łazienek. Bowiem każdej niedzieli od 14 maja do 24 września odbywają się tam koncerty wybitnych pianistów z Polski, Litwy, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, a nawet ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o koncertach Chopinowskich, które odbywają się pod pomnikiem Fryderyka Chopina, którego bez wahania możemy nazwać naszą dumą narodową. Mazurki, polonezy i walce z pewnością wprowadzą Was w dobry nastrój, a przy okazji będziemy mieli możliwość wysłuchania utworów w wykonaniu laureatów koncertów pianistycznych.

Co w kinie piszczy?

Dla osób, które wolą nieco lżejsze rozrywki, warto zaproponować kino. Producenci zadbali o to, aby każdy z nas znalazł coś dla siebie. Rodziny z dziećmi mogą wybrać się na kolejną część Minionków, które są ulubionymi postaciami naszych pociech i z pewnością ucieszą się ze śledzenia kolejnych przygód Gru, jego żółtych poddanych oraz brata, który jest nową postacią i pojawia się dopiero w tej części. Innymi filmami animowanymi, na które warto wybrać się z dziećmi są: Kapitan Majtas, Rock Dog. Pies ma głos, a dla nieco starszych pociech idealna będzie nowa część Spider-mena.

Jeśli jednak wolicie wybrać się do kina bez dzieci lub też zwyczajnie w świecie nie posiadacie jeszcze swoich pociech,  to również znajdziecie w kinie coś dla siebie. W te wakacje premierę ma bowiem nowa komedia Juliusza Machulskiego, który jest znany z takich filmów jak Seksmisja, czy też dwóch części Killera. Reżyser powraca z komedią sensacyjną, która zapowiada się bardzo dobrze. Dla miłośników komedii, Volta będzie doskonałym wyborem.

Kina znajdują się w każdym większym mieście, więc nawet mieszkając poza Warszawą można zapewnić sobie kilka godzin rozrywki w kinowym zaciszu.

A może teatr?

Wiele osób rezygnuje z tego typu rozrywki, ponieważ mylnie sądzi, że każdy spektakl teatralny jest nudny i nużący. Nic bardziej mylnego! Teatr dostosował się do wymagań dzisiejszych odbiorców. Młodym ludziom teatr kojarzy się tylko i wyłącznie z przedstawieniami na podstawie lektur szkolnych, które nie zawsze są ciekawe. Warto wybrać się na coś z repertuaru. Jestem w stanie zagwarantować, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Ciekawą opcją w Warszawie będzie teatr 6 Piętro, inną ciekawą alternatywą są teatry muzyczne, w których możemy rozkoszować się utworami muzycznymi w doskonałym wykonaniu. Studio Buffo, teatr Roma, czy też Capitol są doskonałym wyborem na wakacyjne wieczory!


KMO