Cicha impreza? Dowiedz się czym jest silent disco!

0
825
Silent Disco
Silent (ang.cichy) disco/rave jest imprezą, która dla postronnych słuchaczy wyda się co najmniej dziwna | fot.: stock.adobe.com

Czy słyszałeś kiedyś frazę „silent disco”? A może zastanawiało Cię kiedyś czy da się uniknąć hałasu związanego z wydarzeniami plenerowymi? Jesteś ciekawy świata i chętnie angażujesz się w zdobywanie nowych doświadczeń? A może po prostu jesteś imprezowiczem, którego dopadła nuda? Przeczytaj ten tekst i dowiedz się jak setki osób mogą świetnie bawić się w ciszy!

Dobra zabawa w ciszy? To możliwe! 

Silent (ang.cichy) disco/rave jest imprezą, która dla postronnych słuchaczy wyda się co najmniej dziwna. Czy spotkaliście się kiedyś z tłumem ludzi noszącym bezprzewodowe słuchawki i tańczącym do niczego? Na pierwszy rzut oka wydaje się to nowatorski pomysł, ale taką zabawę zorganizowano po raz pierwszy już w latach 90. Od tamtego czasu sukcesywnie zdobywały one popularność. 

Każdy uczestnik wydarzenia otrzymuje przed wejściem bezprzewodowe słuchawki, w których słychać muzykę graną przez DJ-a. Przed rokiem 2005 dostępny był tylko jeden kanał transmitujący muzykę, ale z biegiem lat technologia poszła do przodu i obecnie na takich zgromadzeniach gra od dwóch do trzech DJ-ów. To oznacza, że można wybierać spośród nawet trzech kanałów i zdecydować, do których dźwięków chcemy się bawić. Takie rozwiązanie sprawia, że organizatorzy nie muszą zbytnio martwić się liczbą osób uczestniczących w silent disco, bo mniej prawdopodobnym jest, że zrezygnują one ze względu na konflikt gustu muzycznego. 

Jedną z niewątpliwych zalet jest oczywiście brak hałasu; o ile osoby nie lubiące głośnych imprez po prostu na nie nie chodzą, o tyle mieszkańcy okolicznych klubów i dyskotek mają już mniejszy wybór. Jeszcze większy problem rodzi się, gdy taka zabawa organizowana jest na świeżym powietrzu np. w ramach dni miasta. Słuchawki bezprzewodowe rozwiązują ewentualne konflikty między ludźmi i znoszą ograniczenie godzinowe. W ten sposób tańczenie latem na specjalnie wydzielonym terenie dla festiwalu wcale nie musi kończyć się o 22. 

Gdzie i kiedy? 

Na cichą zabawę możemy wybrać się do dużych miast, szczególnie do Warszawy, Krakowa i Poznania. Szczególnie poleca się odwiedziny w okresie letnim, gdy odbywają się różne festiwale; zarówno dedykowane wyłącznie tematowi silent rave, jak i całkowicie niezwiązane formą, np. Malta Festival Poznań czy Juwenalia. Na rynku jest sporo firm, które oferują swoje usługi w zakresie cichych imprez, wypożyczenia słuchawek itp. Takie wydarzenia trzeba jednak śledzić na bieżąco na stronach interesujących nas klubów i miast lub wpisując hasło w przeglądarkę. 

Organizacja muzycznych wydarzeń bez generowania zbyt wielkiej ilości decybeli umożliwiła branży rozgałęzienie się. Jeżeli się postaramy, to w zasięgu naszej ręki są takie wydarzenia jak: cichy koncert, teatr, fitness a nawet różne formy pokazów ulicznych. 

Silent disco – czy warto? 

Nawet jeżeli jesteśmy średnio zainteresowani taką formą spędzania wolnego czasu, to warto wybrać się i wyrobić sobie opinię lub po prostu przeżyć ciekawą przygodę. Silent rave jest wydarzeniem, które wysyła popularną formę rozrywki w kompletnie inny wymiar. 

KKL