O czym opowie House of the Dragon, czyli pierwszy spin-off Gry o tron?

0
1256
czarny smok lecący nad doliną
Zgodnie z fabułą, widz będzie miał okazję zobaczyć na ekranie mnóstwo smoków. Szczególnie widowiskowa ma być bitwa z ich udziałem | fot.: stock.adobe.com

Serial House of Dragons będzie miał premierę w 2022 r. Tak długi czas oczekiwania jest uzasadniony rozmachem produkcji. Według oficjalnych informacji na każdy odcinek ma przypadać około 10 milionów dolarów budżetu. Serial ma liczyć 5 sezonów, a w każdym sezonie znajdzie się 10 odcinków. Jednak House of Dragons nie miał być pierwszym spin-offem od HBO.

Dlaczego nie Bloodmoon?

Pierwszym spin-offem Gry o Tron oficjalnie miał zostać Bloodmon, czyli Krwawy Księżyc (tytuł roboczy). Fabuła miała opowiadać o wydarzeniach dziejących się aż 1000 lat przed Grą o Tron. Znalazłyby się tam wszystkie odpowiedzi, których nie udzielił pierwszy serial – jak powstali Biali Wędrowcy, co mieściło się na Wschodzie czy jakie plan miały Dzieci Lasu w stosunku do Westeros? A także informacje o tym, jak powstał każdy z rodów. Fani w mediach społecznościowych nie kryli entuzjazmu, ponieważ ostatni sezon Gry o Tron pozostawił pewien niedostatek. Odcinek pilotażowy został nakręcony, jednak, nawet po przemontowaniu całości, stacja HBO nie zaakceptowała finalnego efektu. Tym samym odrzucili cały spin-off, skupiając się na drugiej opcji, jaką jest historia rodu TargaryenówHouse of Dragon.

Fabuła House of Dragon

Z początkowych informacji na temat historii, która ma być przedstawiona w House od Dragon, wynikało, że fabuła będzie się opierać na wydarzeniach mających miejsce 300 lat przed Grą o Tron. Ostatecznie opowieść o tym, jak  Aegon Zdobywca i jego siostry-żony (Visenya i Rhaenys) podbili ziemie Westeros pojawi się tylko w retrospekcjach. Fabuła rozpocznie się od  Viserysa I Targaryena, piątego króla, który zasiadł na Żelaznym Tronie. Pierwszy sezon w całości będzie opowiadał historię jego panowania, które ostatecznie zakończy się rozłamem Siedmiu Królestw. W sezonie drugim, po śmierci Viserysa I, zostanie przedstawiony legendarny Taniec Smoków – największa bitwa domowa w całej historii Westeros. W tej części będzie okazja do zobaczenia większej ilości smoków niż w Grze o Tron. Dodatkowo, mityczne stworzenia zostaną wykorzystane do walk, więc fani będą mogli zobaczyć prawdziwe widowisko stworzone z pomocą niezawodnego CGI. Bitwa domowa rozegrała się pomiędzy Aegonem II, a jego siostrą Rhaenyrą, ponieważ oboje chcieli zasiąść na Żelaznym Tronie i rządzić Siedmioma Królestwami. Fabuła dalszych sezonów nie została na razie przedstawiona, choć wiadomo, że będzie opierać się na książce „Ogień i Krew” George’a R. R. Martina i reszcie serii. House od Dragon ma się zakończyć na panowaniu Aegona III Targaryena, który został siódmym królem zasiadającym na Żelaznym Tronie. Cały serial obejmuje okres od 103 do 157 roku, gdzie fabuła Gry o Tron rozpoczyna się w 298.

Zgodnie z fabułą, widz będzie miał okazję zobaczyć na ekranie mnóstwo smoków. Szczególnie widowiskowa ma być bitwa z ich udziałem. Walki ma reżyserować Miquel Sapochnik, podobnie jak cały odcinek pilotażowy. Nad scenariuszem do całego serialu pracuje Ryan Condal i, oczywiście, George R. R. Martin. Z pewnością jest na co czekać, choć fani zobaczą efekt dopiero za 2 lata.

SHA