Dorota Osińska w finale eliminacji do Eurowizji

0
1510
Dorota Osińska w finale eliminacji do Eurowizji
Dorota Osińska w finale eliminacji do Eurowizji | fot.: Materiały partnera zewnętrznego

Dorota Osińska piosenką Universal wyśpiewała sobie finał eliminacji do Eurowizji 2016. Utwór skomponował Rick Allison. Słowa napisali Tinatin Japaridze oraz Phil Galdston. 5 marca widzowie zdecydują, kto będzie w tym roku reprezentował Polskę w Sztokholmie.

Dorota Osińska ma na swoim koncie trzy albumy, duet z Jose Carrerasem, jest też laureatką programu The Voice of Poland. Niedawno spełniła swoje marzenie o współpracy z producentem płyt m.in. Lary Fabian, Natashy St-Pier, Maurane, Julie Zenatti, czy Michael’a Sardou – Rickiem Allisonem. Albumy z jego kompozycjami sprzedały się w ilości 25 mln sztuk na całym świecie.

Piosenek Ricka Allisona słucham od dobrych kilkunastu lat. Tyle samo czasu marzę, by śpiewać taki repertuar. W końcu wysłałam nieśmiałego maila z zapytaniem czy by czegoś dla mnie nie napisał, a skończyło się na tym, że robimy razem płytę. Całe życie dążyłam do tego co teraz się dzieje i chwilami trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawdę! – mówi Dorota Osińska.

Dorota zaprosiła również do współpracy Tinatin Japaridze oraz Phila Galdstona, którzy są autorami słów do piosenki Universal. Tinatin jest współautorką m.in. międzynarodowego przeboju pt „Is it true?”, który zajął drugie miejsce w Konkursie Eurowizji w 2009 r. i został nagrodzony przez ESC European Music Awards. Z kolei Phil jest producentem i autorem piosenek takich artystów jak: Celine Dion, Sheryl Crow, Aaron Neville, czy Beyonce. Laureat licznych wyróżnień, w tym m.in. głównej nagrody na American Song Festival, czterech nagród ASCAP (Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców) i pięciu nominacji do GRAMMY.

Do tej pory ukazały się trzy płyty Doroty. W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza powstał jej debiutancki album pod tytułem Idę. W 2010 odbyła się premiera drugiej płyty artystki Kamyk zielony z piosenkami, do których teksty napisała Magda Czapińska. Ostatni album studyjny Teraz ukazał się w 2013 roku. Obecnie trwają pracę nad nowym materiałem, którego autorem i producentem jest Rick Allison.


@Smile PR