Najciekawsze biografie muzyków

0
817
autobiografie muzyków
Biografie słynnych muzyków to najlepszy sposób, aby opowiedzieć fascynującą historię ludzkiego życia, świata muzyki, pasji, miłości, nienawiści czy rozczarowań | fot.: stock.adobe.com

Świat muzyki przedstawiony za pomocą słów? Tak. Biografie słynnych muzyków to najlepszy sposób, aby opowiedzieć fascynującą historię ludzkiego życia, świata muzyki, pasji, miłości, nienawiści czy rozczarowań. Opowieści pełne są nie tylko sukcesów, uwielbienia fanów, ale również rozterek, wątpliwości i pełnego wachlarza emocji, który wciąga czytelnika i zachęca do lektury.

Gwiazda rock i pop, co ich łączy?

Za jedną z najciekawszych biografii uznaje się książkę poświęconą wokaliście Red Hot Chili Peppers Anthonyemu KiedisowiBlizna„. Można tam znaleźć szokujące historie z jego życia, opowieść o uzależnieniu, spełnieniu, kochankach, miłości i seksie. Bohater przez wiele lat przeplatał swoje życie heroiną i zmieniającymi się dziewczynami. Sam wokalista często żałował, że odważył się wydać tak szokującą dla wielu i pełną intymnych treści książkę. Rzeczywiście nie brakuje w niej odwagi, ale to właśnie ogromną wartość tej pozycji, którą z całą pewnością warto przeczytać.

Wśród polecanych biografii nie może zabraknąć tej poświęconej Ericowi Claptonowi pt. „Eric Clapton. Autobiografia„. Jak w poprzednim tytule, również tutaj autorowi książki nie brakuje odwagi w opowiadaniu prawdy osobie. Podczas gdy wokalista Red Hot Chilii Peppers zdecydował się na opublikowanie książki jako współautor, Clapton stworzył autobiografię. Wydawca poleca ten tytuł jako pozycję o osobie, która podjęła walkę o własną życie i wygrała ją, mimo pojawiających się przeszkód. Mimo że czytamy o znanym na całym świecie artyście, to książka pokazuje człowieka z krwi i kości, który niewiele różni się od przeciętnego obywatela ziemi.

Historia rockowa

Na liście polecanych biografii muzycznych nie może zabraknąć opowieści rockowej. Przedstawicielem tego gatunku jest Duff McKagan, którego historia została opisana w „Duff McKagan. Sex, drugs & rock n’ roll i inne kłamstwa„. To również autobiografia, w której basista Guns N’ Roses wspomina drogę zespołu do osiągnięcia  sławy i trudności, które pojawiały się przed wymarzonym celem. Wskazuje również na trudny dla wielu fanów moment, czyli rozpad formacji, choć nie stara się nikogo obwiniać w przeciwieństwie do jego kolegi z zespołu, Slasha. Wbrew oczekiwaniom najciekawsza wcale nie okazuje się historia zespołu, ale osobiste doświadczenia autora, który walczył o swoje życie, próbując pokonać uzależnienie. Kolejny raz mamy do czynienia z historią człowieka, który zmaga się ze swoim życiem, wstając i podnosząc się raz za razem. Jest zatem pełna nadziei, choć niepozbawiona smutku i trudnych emocji. Członek zespołu Guns N’ Roses nie ucieka od najtrudniejszych wspomnień, przykrych emocji, momentów załamania czy życiowych upadków. Na koniec jednak czytelnik pozostaje z wrażeniem, że poznał sympatycznego, szczęśliwego człowieka, który pokonał swoje wewnętrzne trudności i cieszy się teraz pełnią życia. Swoim czytelnikom pozostawia natomiast nadzieję i kawałek dobrej lektury, która jest zarówno opowieścią o kultowym zespole rockowym, jak i wyjątkowym artyście i człowieku.

 IIM