Afekt, czyli co nowego u Joanny Chyłki?

0
564
figurka sprawiedliwość
Afekt - Remigiusza Mroza to najświeższa pozycja z całej serii o Joannie Chyłce | fot.: stock.adobe.com

Remigiusz Mróz to bez wątpienia jeden z bardziej zdolnych pisarzy młodego pokolenia. Tworzy dobre, wciągające historie, pisząc w niebywale szybkim tempie. Mimo młodego wieku (34 lata), autor ma już na swoim koncie ponad 40 opublikowanych książek. Stworzył kilka serii arcyciekawych historii z niezapomnianymi kreacjami. Jedną z popularniejszych jest cykl książek o Joannie Chyłce. “Afekt” to kolejna, już 13 odsłona tej serii.

Za co pokochaliśmy serię o Joannie Chyłce?

Rzadko się zdarza, aby pisarz w tak krótkim czasie stworzył fascynującą serię książek, którą pokochają miliony czytelników i powstanie o niej serial. Tak właśnie stało się w przypadku losów Joanny Chyłki. Poznajemy je w kolejnych tomach. Pierwszy został wydany w 2015 roku – “Kasacja”. Śledzimy losy tytułowej bohaterki – bezwzględnej, niezwykle skutecznej pani prawnik, dla której nie ma spraw, z jakimi może sobie nie poradzić.

Czytelnicy pokochali te historie. Od tej pory do rąk czytelników trafiło już 13 tomów – znacznie się od siebie różnią, ale w każdym z nich aż kipi od emocji, zwrotów akcji i kryminalnych wątków. Mimo że w każdym z nich jest do rozwikłania inna zagadka, to warto znać je wszystkie, ponieważ kolejna odsłona to nowa porcja wiedzy o tej zdolnej prawniczce. Tym bardziej że wydarzenia i dialogi odnoszą się do zdarzeń i historii, które pojawiły się w poprzednich książkach. Ostatnią z nich jest opublikowany w obecnym roku “Afekt”. O czym opowiada?

Afekt – czym nas zaskoczy?

Chyłka zajmuje się sprawą znanego polityka, który został oskarżony o pedofilię. Akcja nie toczy się jednak tylko wokół jego osobistego dramatu, ponieważ od tego jak potoczy się sprawa, zależą losy państwa, a dokładnie wyniki wyborów prezydenckich. W tle obserwujemy perypetie znanego z poprzednich części serii – Kordiana, aplikanta w kancelarii Joanny Chyłki. W jego życiu pojawia się dawno niewidziana dziewczyna z przeszłości, co mocno pokrzyżuje plany bohaterów. W “Afekcie” tak samo, jak w pozostałych tomach, rządzi kryminalny klimat, książka trzyma w napięciu od początku do końca. Chociaż na pierwszy plan wybija się zagadka, która prawniczka stara się rozwikłać, to jednocześnie jest tu wiele ciekawych sensacyjnych wątków.

Afekt – Remigiusza Mroza to najświeższa pozycja z całej serii o Joannie Chyłce, ale patrząc na to, z jaką intensywnością autor tworzy swoje kolejne dzieła, możemy być pewni, że już wkrótce pojawią się nowe fascynujące, trzymające w napięciu perypetie zdolnej prawniki – Joanny Chyłki.

Materiał partnera