Underdog zbiera dobre recenzje

0
1369
„Underdog” to dowód na to, że Rocky mógł równie dobrze urodzić się nad Wisłą” – Artur Zaborski, Empik | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Już od dziś w kinach w całej Polsce można obejrzeć film „Underdog”. Pierwszy polski film o MMA po pierwszych pokazach zbiera znakomite opinie zarówno widzów, jak i recenzentów. „Filmowe zaskoczenie”, „Znakomity Eryk Lubos”, „Prawdziwy i przekonujący Mamed Khalidov”, „Chabior obsadzony w punkt”, „Wciągająca fabuła”, „Kobiety będą zachwycone”, „Sportowe emocje idą w parze z romansem i humorem” – czytamy od kilku dni w sieci.

„Polskie kino potrzebuje filmów sportowych, a 'Underdog’ jest krokiem w odpowiednim kierunku” – napisał Dawid Muszyński na portalu Naekranie.pl.  Na uznanie zasługuje też wybitna obsada. „Lubos (…) wygląda w tym filmie tak, jakby czekał na tę rolę. A to przekłada się na odbiór tej postaci. 'Kosy’ nie sposób nie lubić, nie kibicować mu, nie przeżywać jego perturbacji. W 'klatce’ też robi niezłe wrażenie u boku legendy MMA Mameda Khalidova” – napisał w swojej recenzji dla Interia.pl Artur Cichmiński.  Według Szymona Piórka z redakcji „Przeglądu Sportowego”: „Film spotkał się z ogromnym uznaniem i aplauzem publiczności”. Michał Dziedzic z Wp.pl dodaje: „MMA to walka, krew, pot i łzy. Dodatkowo reżyser dorzuca sceny seksu i sporą ilość humoru. Brzmi jak udany piątkowy wieczór, prawda?”. Liczba rezerwacji w kinach potwierdza, że widzowie od dawna czekali na taki film, jak „Underdog”! Jak stwierdza dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska: „To będzie spory hit. Bo fani KSW pójdą masowo i wyjdą z kina zachwyceni. To będzie hit, bo tacy sceptycy jak ja wyjdą z kina uśmiechnięci”.

„Underdog” to dowód na to, że Rocky mógł równie dobrze urodzić się nad Wisłą” – Artur Zaborski, Empik.

„Underdog” to historia upadku i powrotu na szczyt zawodnika MMA. A także pełna realistycznych scen akcji opowieść o słabościach i sile człowieka. Zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość. O walce z przeciwnościami losu i podnoszeniu się po upadku.

Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość.

„Wszystko w tym scenariuszu było dopracowane w najmniejszym szczególe, żeby pokazać prawdziwy świat MMA, taki, jaki jest naprawdę – powiedział Mamed Khalidov. – Pokazane są zarówno treningi i życie na ringu, jak i świat poza nim. Tak to właśnie wygląda, że raz możesz być na fali, a później na dnie. Ważne, żeby po tym upadku się podnieść”.

MMA, czyli mieszane sztuki walki, to sport, w którym zawodnicy walczą w klatkach i używają każdej dozwolonej techniki, by pokonać przeciwnika. To sport, który budzi emocje i kontrowersje, a jednak w Polsce ma ogromną rzeszę fanów. Każda gala gromadzi tysiące ludzi, transmisje oglądają miliony widzów! W filmie będzie można zobaczyć ten świat, tak jak widzą go zawodnicy.

W fabule filmu oprócz Eryka Lubosa i Mameda Khalidova pojawi się gwiazdorska obsada: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Mariusz Drężek. Dla Mameda Khalidova, międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej z 2009 oraz w wadze średniej z 2015 r., występ w filmie to debiut aktorski.

Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA. Na swoim koncie ma 50 gal na światowym poziomie, ponad 300 zawodników i milionowe oglądalności transmisji telewizyjnych w Polsce i na świecie.

Producentem filmu jest EKIPA – Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes. Koproducentem – Telewizja Polsat i NEXT FILM, który jest również dystrybutorem filmu.

Więcej o filmie „Underdog”:

http://underdog.sport.pl

Underdog
Premiera: 11 stycznia 2019

W rolach głównych: Eryk Lubos, Mamed Khalidov, Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Emma Giegżno

Reżyseria Maciej Kawulski


Materiał partnera zewnętrznego