Filmy, na które czekamy w nadchodzącym roku

0
705
avatar krajobraz
Wielu kinomanów oczekują z niecierpliwością na kolejną część legendarnego już filmu jakim jest "Avatar"| fot.: stock.adobe.com

Rok 2022 zapowiada się bardzo ciekawie dla wszystkich kinomanów. Niezależnie od preferowanego gatunku pojawi się wiele interesujących tytułów. Prezentujemy najciekawsze premiery kinowe 2022 roku.

2022 rok – czas fantastyki

W przyszłym roku na ekranach kinowych pojawi się szereg obrazów dedykowanych wielbicielom fantastyki i komiksów. Na początek należy wspomnieć o kolejnej ekranizacji Batmana. Tym razem w rolę człowieka-nietoperza wcieli się Robert Pattinson, a fabuła filmu ma się skupiać na działalności detektywistycznej Bruce`a Wayne`a. Obraz ma mieć charakter niezwykle mrocznego kryminału. Kolejnym ciekawym tytułem dla miłośników jest „Morbius„, który pojawi się na ekranach pod koniec stycznia 2022 roku. Jest to ekranizacja komiksu Marvela, która opowiada o wampirach i losach genialnego naukowca Michaela Morbiusa, granego przez Jareda Leto. Nie można zapominać o kolejnej części przygód Doktora Strange’a. Tym czarodziej zmierzy się ze swoim dawnym kompanem Mordo. „Doktor Strange w multiwersum obłędu” pojawi się na ekranach na początku maja. Wielu kinomanów oczekują z niecierpliwością na kolejną część legendarnego już filmu jakim jest „Avatar„. Obraz będzie przedstawiał przygody Jake’a i Neytiri na Pandorze i ich walkę ze starymi, jak i nowymi wrogami. W lipcu na ekranach pojawi się też kolejna część przygód nordyckiego boga pt.: „Thor: Love and Thunder„. Będzie to filmy utrzymany w luźnym stylu, a główni bohaterowie zmierzą się między innymi z Zeusem, którego wcieli się Russell Crowe.

Pozostałe interesujące premiery

Na szczęście dla osób nie zainteresowanych fantastyką w przyszłym roku pojawią się też ciekawe tytuły z innych gatunków. Wiele osób wyczekuje premiery nowego filmu Roberta Eggersa, który wyreżyserował dobrze przyjęty przez krytykę „The Lighthouse”. Będzie to horror, którego akcja zabierze nas na Islandię X w. Film nosi tytuł „The Northman” i będzie przedstawiał historie wikińskiego księcia próbującego pomścić śmierć swojego ojca. W obsadzie zobaczymy takie gwiazdy jak Ethan Hawke, Willem Dafoe i Nicole Kidman. W przyszłym roku na ekrany kin wejdzie również biografia króla rock and rolla pod tytułem „Elvis„. W jego role wcieli się Austin Butler, a obraz skupi się na pierwszych i ostatnich latach kariery Elvisa Presleya oraz jego relacjach z kobietami. Miłośnicy kryminałów czekają z niecierpliwością na ekranizacje powieści Agathy Christie – „Śmierć na Nilu„. Film pojawi się na ekranach już w lutym, akcja dzieje się na pokładzie statku a w główne rolę wcielą się Gal Gadot i Armie Hammer. W maju przyszłego roku na ekranach kinowych pojawi się „John Wick 4„, czyli kontynuacja przygód byłego mordercy na zlecenie, granego przez Keanu Reeves’a. Najmłodsi kinomani oraz starsi wielbiciele animacji czekają na premierę „DC: Liga Super-Pets„. Obraz opowiada o zwierzakach superbohaterów: psie Batmana, śwince Wonder Woman oraz wiewiórce Zielonej Latarni. Film ma się charakteryzować błyskotliwym humorem oraz wysoką jakością animacji. Pomimo pandemii przemysł filmowy ma się dobrzy, a każdy miłośnik dobrego kina znajdzie coś dla siebie i obejrzy z zainteresowaniem któryś w wymienionych tytułów.

TNE