Dlaczego udział w aukcji dzieł sztuki to przygoda?

0
1288
Galeria sztuki - obrazy na ścianie
Dzieła sztuki miło jest oglądać w muzeum czy galerii, a nawet na ekranie komputera, nie wychodząc z domu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dzieła sztuki miło jest oglądać w muzeum czy galerii, a nawet na ekranie komputera, nie wychodząc z domu. Ale czy wiesz, ile emocji dostarcza możliwość wylicytowania upatrzonego obrazu czy rzeźby? Zapewne nie, ponieważ obecnie aukcje kojarzone są przede wszystkim z tymi na Allegro czy eBay. Jednak licytowanie pary spodni czy telefonu, choć niewątpliwie może być stresujące, nie dostarcza tylu wrażeń, co obecność w sali pełnej koneserów sztuki, gdzie bój toczy się o cenne przedmioty – a w grę wchodzą często spore pieniądze. Jeśli nie jesteś wciąż przekonany, sprawdź, dlaczego aukcja dzieł sztuki to prawdziwa przygoda!

Dreszczyk emocji

Zapewne wiesz, jak wiele emocji może wzbudzić oczekiwanie na rozpoczęcie wyścigu. Podobnie jest w przypadku aukcji dzieł sztuki – nie da się zaprzeczyć, że to swego rodzaju turniej, w którym na mecie czeka obraz lub rzeźba. Wyobraź sobie całą salę pełną osób, które chciałyby ją zdobyć – nawet jeśli licytujesz tylko dla sportu, z pewnością emocje pozostałych udzielą się również tobie.

Rywalizacja z innymi

Kto nie lubi rywalizacji? Szczególnie, jeśli można zmierzyć się z doświadczonymi graczami i wytrawnymi kolekcjonerami sztuki? Może nie okażesz się najlepszy, ale z pewnością będziesz doskonale się bawić, przebijając osobę, która bardzo mocno chce wylicytować dany obiekt.

Coś nowego

Jeśli nie interesuje cię atmosfera w domu aukcyjnym lub już ją znasz i chcesz spróbować czegoś nowego, dowiedz się, w jaki jeszcze sposób można wziąć udział w licytacji. Warszawski dom aukcyjny Piękna Gallery umożliwia na przykład licytowanie przez internet za pośrednictwem specjalnego portalu. Możesz również licytować przez telefon lub zlecić licytowanie specjaliście z Pięknej Gallery, jednak to pozbawia cię aukcyjnych emocji – możesz jedynie czekać na wynik, nie biorąc udziału w wydarzeniu osobiście.

A może czas zarobić?

Aukcje to nie tylko możliwość zakupienia dzieł sztuki i wzbogacenia swojej kolekcji. To również szansa na przekazanie dalej obiektu, który z jakiegoś względu nam nie odpowiada, i zarobienie na nim. Domy aukcyjne, w tym Piękna Gallery, dzieła do aukcji pozyskują często od darczyńców. Jeśli masz u siebie coś, co chcesz sprzedać, wystarczy dane dzieło opisać i wysłać do Galerii zdjęcie lub dostarczyć dzieło do siedziby. Przejdzie ono dokładne oględziny i zostanie poddane profesjonalnej analizie, po czym komisja podejmie decyzję o przyjęciu bądź odrzuceniu obiektu.


Materiał partnera zewnętrznego