Trendy w aktywności fizycznej na 2022 rok

0
1191
trening indywidualny
Nowy rok przyniesie triumf treningu indywidualnego | fot.: stock.adobe.com

Aktywność fizyczna coraz częściej stanowi źródło relaksu i codzienny rytuał wielu osób. Stopniowy wzrost popularności różnych sportów i ćwiczeń wynika nie tylko z dbałości o sylwetkę i zdrowie, ale również z chęci rozładowania napięć i stresów, których nie brakuje w ostatnich latach. 2022 r. niesie ze sobą nowe trendy i możliwości. Sprawdź, co będzie wyznaczało kierunek rozwoju aktywności fizycznej w nadchodzących 12 miesiącach.

Ćwiczenia pod okiem specjalisty

Nowy rok przyniesie triumf treningu indywidualnego. Jest on odpowiedzią nie tylko na istniejące od dwóch lat zagrożenia i ograniczenia. Wynika również po części z rosnącej świadomości społeczeństwa na temat sukcesu, jaki można osiągnąć, ćwicząc pod okiem doświadczonego instruktora. Największą zaletą tego typu rozwiązań jest bezpośredni kontakt i maksimum uwagi, jakie trener poświęca swojemu klientowi w trakcie ćwiczeń. Sprawdza, kontroluje, motywuje i zagrzewa do wysiłku. Dzięki temu znacznie trudniej o zniechęcenie i spadek motywacji, a efekty widać zdecydowanie szybciej. Odpowiednia intensywność ćwiczeń i ich dobór do potrzeb konkretnej jednostki powoduje, że trening personalny zyskuje coraz więcej zwolenników, stając się swego rodzaju trendem na 2022 r.

Domowe siłownie i aktywność na świeżym powietrzu

W 2022 r. Polacy opuszczą siłownię. Największą popularnością będzie cieszyć się aktywność na świeżym powietrzu lub też w salach ćwiczeń, urządzonych w warunkach domowych. Porównując listę trendów fitness z poprzednich lat, rzuca się w oczy przede wszystkim stopniowy spadek zainteresowania treningami online. Być może jest on spowodowany chęcią powrotu do normalności, której wszyscy z niecierpliwością oczekujemy. Ćwiczenia na świeżym powietrzu dostarczają organizmowi sporej dawki tlenu, poprawiając pracę mózgu i krążenie, a także wspierają metabolizm. To z kolei pozwala na redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej, do czego dąży znaczna część osób, podejmujących różnorodną aktywność fizyczną. Z kolei domowe sale treningowe pozwalają dostosować aktywność do własnych potrzeb i możliwości czasowych. To świetna alternatywa dla dojazdów na siłownię i konieczności regularnego kupowania karnetów. Nic dziwnego, że to właśnie te dwa rodzaje aktywności staną się szczególnie modne w 2022 r.

Ekonomia w treningu

W dalszym ciągu sukcesy święcić będzie trening, wykorzystujący ciężar własnego ciała lub też odbywający się przy pomocy niewielu dodatkowych akcesoriów. W modzie pozostaną hantle, ciężarki fitness i maty, zapewniające amortyzację i dające szerokie pole do popisu w zakresie doboru różnego rodzaju ćwiczeń. Trening w oparciu o powyższe przedmioty daje szybko pożądane efekty i nie wymaga dużych nakładów finansowych, co jest jedną z jego największych zalet. Dodatkowo w 2022 r. dużą uwagę przywiążemy do różnego rodzaju ćwiczeń rozciągających, co pozwoli wyzbyć się dolegliwości, związanych z pracą stawów i mięśni. Trening ze specjalnymi gumami do rozciągania pozwoli nie tylko popracować nad sylwetką, ale również dostarczy przyjemności i relaksu, tak potrzebnego w tym wyjątkowo intensywnym czasie.

Tryumf nowoczesnych technologii

Nikogo nie zdziwi fakt, że rynek związany z ćwiczeniem i treningami, zostanie zdominowany przez nowoczesne technologie, które zyskują coraz większą popularność. Rożnego rodzaju pulsometry, zegarki i inne urządzenia do monitorowania aktywności na stałe wpisały się już w trendy fitness, a w 2022 r. z pewnością nastąpi dalszy rozwój nowoczesnych technologii w tym właśnie zakresie.

2022 r. przyniesie wiele zmian w trendach związanych z różnego rodzaju aktywnością fizyczną. Porzucimy siłownie i kluby, by spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu. W ćwiczeniach wspomagać będziemy się trenerem personalnym i drobnymi akcesoriami, a wszystko to pod kontrolą nowoczesnych technologii, monitorujących naszą codzienną aktywność w trosce o zdrowie fizyczne i wymarzoną sylwetkę.

MWA